Сербія пообіцяла завершити всі «складні реформи» для вступу до ЄС

Джерело: euronews

Сербія до 2027 року планує завершити усі “складні реформи”, необхідні для вступу країни до ЄС, заявив глава МЗС Марко Джурич після зустрічі з Верховним представником Європейського союзу з міжнародних справ та безпеки Жозепом Боррелем.

Зауважується, що реформи торкаються економічних, політичних та інших ключових сфер життя держави.

Це важливо для нашого шляху до ЄС. Це важливо для нашого рівня життя, економіки та суспільства, – пояснив глава МЗС Сербії. Він додав: Белград очікує, що його старання гідно оцінять.

Після розв’язання Путіним повномасштабної війни проти Україні від Росії почали віддалятися багато її найближчих союзників. Серед них зокрема й Сербія. Торік у жовтні Олександр Вучич в інтерв’ю CNN заявив, що пріоритетом для його країни зараз є вступ до ЄС. Говорячи про ситуацію з Косово, він наголосив, що Сербія зацікавлена ​​у досягненні миру і віддана переговорам. Президент країни додав, що відкритий до обговорення всіх питань із партнерами, зокрема з “європейськими та американськими друзями”.

У квітні Вучич, коментуючи повідомлення, розповсюджене росЗМІ нібито про “намір” Белграда приєднатися до БРІКС, ще раз заявив, що країна не стане цього робити, оскільки має на меті вступ до Євросоюзу. Тоді ж глава держави акцентував, що “багато хто намагається зіштовхнути Сербію з європейського шляху, але вона залишається на ньому усупереч і навмисно, щоб вони нервували”.

Цього року Сербія підписала підсумкове комюніке мирного саміту по Україні.

У червні стало відомо, що Сербія поставила західним країнам боєприпаси, частину яких потім було реекспортовано в Україну. За даними FT, таким чином ЗСУ отримали снаряди на €800 млн.

Белград подав заявку на вступ до ЄС у 2009 році. У 2012 році країна отримала офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

  • За словами президента Сербії Александара Вучича, Сербія розглянула б можливість виходу з Ради Європи, якщо Косово приймуть до організації.
  • 21 листопада 2023 року президент Сербії Александар Вучич, під час зустрічі з генсеком Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, підтвердив можливість проведення спільних військових навчань з НАТО.
  • До нового уряду Сербії увійшов колишній керівник розвідки, який перебуває під санкціями США і має тісні зв’язки з Росією.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.