«Шановний народний депутате, поверніться в Україну» – Генпрокурор про втечу Дмитрука

Джерело: Генеральний прокурор України Андрій Костін на форумі “Україна 2024. Незалежність”

Генеральний прокурор України Андрій Костін прокоментував незаконний перетин кордону народним депутатом Артемом Дмитруком. За його словами, він не менше обурений, ніж суспільство. Генпрокурор закликав Дмитрука добровільно приїхати на допит до слідчого, інакше його оголосять у міжнародний розшук.

“Моє обурення навіть більше, ніж обурення суспільства. Коли ми бачимо, як наші прикордонники за допомогою дронів відстежують втікачів, потім мобільні групи їх затримують, і це дійсно приклад успішної роботи. А я думав: чому у тих випадках вдалося, а в цьому – ця людина просто як по маслу перейшла нелегально державний кордон. Тому це обурення я абсолютно поділяю”, – сказав Костін.

Він стверджує, що як тільки стало відомо про можливу втечу нардепа, відкрили кримінальне провадження. Генпрокурор каже, що правоохоронці шукають тих, хто допоміг Дмитруку виїхати за кордон.

“Ми розуміємо, що ця людина діяла не сама. Серед тих, хто йому допомагав, можуть бути і службові особи різних органів. Ми докладаємо усіх зусиль для того, щоб їх всіх встановити. Наразі ми встановили шлях, яким користувався підозрюваний. Це ділянка кордону з так званим Придністров’ям. Ми володіємо інформацією, де зараз знаходиться підозрюваний, але перевіряємо, тому що він подорожує деякими країнами”, – розповів посадовець.

Відтак, якщо нардеп добровільно не з’явиться у четвер або п’ятницю на допит в Україні, його оголосять у розшук і запросять екстрадицію.

“Шановний народний депутате, поверніться в Україну і прийдіть до слідчого”, – звернувся Генпрокурор до Дмитрука.

Генпрокурор наголосив, що підозра не означає тримання під вартою.

Передісторія

Генпрокурор повідомив про підозру чинному народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Зокрема підозрюваний, перебуваючи в Одесі, діючи з групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу. Він умисно заподіяв правоохоронцю тілесних ушкоджень та намагався викрасти у нього зброю.

Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки завдав військовому декілька ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій, потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Своєю чергою, УП інформувала, що народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, вже виїхав за кордон.

Нардеп незаконно покинув територію України у суботу, 24 серпня. Того ж дня він залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” полетів в Італію (рейс о 17:40 “Кишинів – Рим”).

Журналісти намагалися зв’язатися із Дмитруком, але його мобільний номер телефону більше не обслуговується.

24 серпня Дмитрук у Телеграм заявив, що його планують затримати, і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки.

Раніше ми повідомляли, що Генеральний прокурор Андрій Костін зареєстрував кримінальні провадження проти народних депутатів Артема Дмитрука та Олександра Куницького, які брали участь у бійці в Києві.

Також нагадаємо, серед тих, хто відмовився підтримати законопроєкт про заборону УПЦ МП, майже всі представники депутатських груп “Відновлення України” та “Платформи за життя та мир”. Серед них, наприклад, Юрій Бойко – народний депутат України, який неодноразово заявляв про утиски УПЦ МП. Нещодавно в мережі з’явилось відео, де він російською мовою закликає владу “бути милосердною до священників УПЦ МП”.

У переліку також  є Артем Дмитрук – обраний від “Слуги народу”, а зараз – позафракційний народний депутат України, розслідування щодо якого нещодавно опублікувало видання Bihus.Info. У ньому йдеться, що Артем Дмитрик співпрацює зі священником УПЦ МП Сергієм Чертиліним, якого підозрюють у низці злочинів проти України.

3 січня у Варшаві відбудеться масштабна акція протесту польських фермерів, які виступають проти імпорту сільськогосподарської продукції з України та низки рішень Європейського Союзу.

Одеські поліцейські затримали 22-річного чоловіка, який підозрюється в підпалі двох поштових відділень. За інформацією правоохоронців, чоловік, раніше засуджений за крадіжку, отримав пропозицію у месенджері здійснити підпал за винагороду.

У Великій Британії знайшли живою і здоровою жінку, яка зникла 52 роки тому. Це одна з найтриваліших справ про зникнення людини в країні.

У війні з російськими окупантами на сході України загинув фінський доброволець Алексі Лісандер.

Угорська спортсменка єврейського походження Агнеш Келеті, яка пережила Голокост і стала найстаршою олімпійською чемпіонкою, померла у віці 103 років.