Ще 22 звільнені з полону українки отримають грошову допомогу від Фонду Шептицького
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Одноразову фінансову допомогу від Фонду Шептицького у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) отримають ще 22 звільнені з полону українки.
Таке рішення ухвалено на останньому засіданні комісії Фонду.
Програму ініціювали Канцелярія прем’єр-міністра Польщі та Мінреінтеграції. Кошти надаються урядом Польщі.
До зазначеної комісії, зокрема, входить представник Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції, яке адмініструє інформацію про військовополонених.
Приймання заявок на отримання грошової допомоги за цією програмою триває до 30 серпня 2023 року включно або до вичерпання коштів. Подати заявку можна, заповнивши електронну форму.
У відомстві нагадали, що у 2022 році фінансову допомогу від Фонду Климентія Шептицького отримали 180 звільнених із полону українських жінок.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила. Згідно з документом, отриманим журналістами, РФ планує побудувати ще десятки в’язниць.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю, Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро заявив, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни, та закликає Київ і Москву знайти “першопричини конфлікту”.