«Що б не обіцяла РФ, завжди порушить усі обіцянки»: у МЗС закликали Сирію вигнати росіян

Джерело: МЗС

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.

Справедливим і логічним результатом років скидання Росією бочкових бомб на сирійські міста та громади та жорстокого вбивства невинних жінок, дітей і старших людей буде вихід Москви з Сирії та втрата нею військових баз у цій країні, – наголосив глава МЗС.

Він пояснив, що російська військова присутність нестиме регіону лише більшу дестабілізацію, а не стабільність.

Так завжди було. Навіть союзники Росії не можуть покладатися на Москву. У критичний момент росіяни просто тікають, залишаючи їх напризволяще. Перевірено багато разів ще до Асада.

Також, за словами Сибіги, немає жодної причини, чому російські військові бази мають залишатися в Сирії.

За нашим досвідом, що би не обіцяли росіяни, вони порушать всі обіцянки. Вбивство та брехня – це дві речі, в яких вони найбільш вправні, – резюмував український міністр.

Додамо, днями речник перехідного уряду Сирії Обейда Арнаут заявив, що військова присутність Росії нині потребує перегляду.

Владу у країні контролює ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам”, яке Росія визнала терористичним. Зокрема російські військові літаки бомбардували представників ХТШ, намагаючись зберегти режим президента Башара Асада, який зрештою втік до Москви.

Пізніше Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.

Водночас супутникові знімки зафіксували зникнення техніки й кораблів з цих об’єктів. У результаті з’явилися припущення, що Росія почала згортати свою військову присутність у Сирії.

15 грудня член політбюро ХТШ Камаль Лабабіді повідомив, що останніми днями щонайменше 400 російських військових було виведено з передмістя Дамаска та передислоковано на авіабазу Хмеймім. За його словами, звідти їх доставили літаками на батьківщину.

Однак Арнаут назвав останні дії Росії у Сирії неоднозначними. На його думку, зникнення кораблів ВМФ і переміщення військової техніки з баз не дає чіткого уявлення про те, чи Кремль справді виводить війська, чи це частина планової ротації.

Я вважаю, що Росія має переглянути свою присутність на сирійській території, а також свої інтереси, [які] були пов’язані зі злочинним режимом Асада, – заявив Арнаут.

Раніше Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.

Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.

За даними синоптиків у п’ятницю, 20 грудня, частину країни накриють дощі.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.