Що робити, коли булять дитину: поради батькам

Джерело: Олена Зеленська/Телеграм

У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.

Це дані дослідження в межах міжнародного проєкту “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, опубліковані у 2024 році. Дослідження проводили серед підлітків у Центральній Азії, Канаді та Європі, і в Україні також. Як зауважила перша леді Олена Зеленська, про це розповідала про нього на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, де тему булінгу згадували аж на двох панелях: про безпечний кіберпростір і безпечне шкільне середовище.

На жаль, булінг є не лише в інтернеті. Дітей можуть ображати у школі, і тоді батьки чують: “Я не хочу туди йти”, однак не розуміють причин. Важливо ж, що булінг не якась разова сварка з однолітками. Це систематичне приниження дитини, що може значно вплинути на формування її особистості та стан здоров’я, – наголосила вона у повідомленні.

Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” зібрали для батьків, опікунів і вчителів низку порад, що допоможуть правильно зреагувати на булінг і вчасно убезпечити від нього дитину. А можливо, і врятувати її, доки цькування не завдало критичної шкоди.

Триває 986-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 701 тисячу осіб.

5 листопада відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі, Всесвітній день клоуна, Всесвітній день ромської мови та Міжнародний день опікунів. Християни сьогодні вшановують мучеників Галактіона та Епістими.

За даними синоптиків у вівторок, 5 листопада, в Україні сухо та прохолодно.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

У Кропивницькому притулок для бездомних тварин “Щасливий пес” звернувся по допомогу через стихійне лихе, яке спричинило значні пошкодження на території та травмування тварин.