Що робити, коли булять дитину: поради батькам
Джерело: Олена Зеленська/Телеграм
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Це дані дослідження в межах міжнародного проєкту “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, опубліковані у 2024 році. Дослідження проводили серед підлітків у Центральній Азії, Канаді та Європі, і в Україні також. Як зауважила перша леді Олена Зеленська, про це розповідала про нього на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, де тему булінгу згадували аж на двох панелях: про безпечний кіберпростір і безпечне шкільне середовище.
На жаль, булінг є не лише в інтернеті. Дітей можуть ображати у школі, і тоді батьки чують: “Я не хочу туди йти”, однак не розуміють причин. Важливо ж, що булінг не якась разова сварка з однолітками. Це систематичне приниження дитини, що може значно вплинути на формування її особистості та стан здоров’я, – наголосила вона у повідомленні.
Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” зібрали для батьків, опікунів і вчителів низку порад, що допоможуть правильно зреагувати на булінг і вчасно убезпечити від нього дитину. А можливо, і врятувати її, доки цькування не завдало критичної шкоди.
- Американські вчені довели, що надмірне використання гаджетів збільшує ризик психічних захворювань у молоді.
- 22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.
- У Львівській області учні одного з училищ побили студентів першого курсу. Правоохоронці розпочали кримінальне розслідування цього інциденту.
- Столичні правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом завдання тілесних ушкоджень дитині.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.