ШІ може передбачити «справжній» вік людини використовуючи лише рентгенівські знімки
Джерело: Euronews
Вчені розробили модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки грудної клітки, щоб визначити біологічний вік та стан здоров’я людини.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Healthy Longevity, дослідники з Університету Осака Метрополітен в Японії виявили, що чим вищий вік, оцінений штучним інтелектом, порівняно з реальним віком людини, тим більша ймовірність того, що люди мають хронічне захворювання.
“Наші результати свідчать про те, що видимий вік, заснований на рентгенографії грудної клітки, може точно відображати стан здоров’я поза хронологічним віком. Ми прагнемо далі розвивати це дослідження та застосовувати його для оцінки тяжкості хронічних захворювань, прогнозування тривалості життя та прогнозування можливих хірургічних ускладнень”, — сказав автор дослідження Ясухіто Міцуяма.
Щоб створити модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки, дослідники використали понад 67 000 рентгенограм грудної клітки, отриманих у період з 2008 по 2011 рік від здорових людей у різних установах.
Вони також протестували понад 34 000 рентгенограм грудної клітки пацієнтів з відомими захворюваннями.
Вчені визначили, що модель, оцінена штучним інтелектом, дає вищий вік порівняно з реальним віком людини для певних хронічних захворювань, таких як гіпертонія, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), захворювання печінки і хронічна ниркова недостатність.
“Цей результат означає, що наш ШІ фіксує хронічні зміни, а не гострі зміни на рентгенографії грудної клітки, що є розумним, оскільки старіння є наслідком хронічних змін, які накопичуються з часом”, — сказали автори дослідження.
Вони зазначили, що ця модель штучного інтелекту може служити індикатором вікових захворювань і допомогти з раннім виявленням хворіб.
- У Каліфорнії пожежники використовують штучний інтелект для того, щоб допомогти виявити лісові пожежі, передаючи відео з понад 1000 камер, стратегічно розміщених по всьому штату.
- Згідно з новим оглядом наявних досліджень, додавання до окулярів фільтра від синього світла не зменшує напругу очей від роботи за комп’ютером.
- Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.
Реперу Ye (Каньє Вест) не дозволили провести концерт у Москві. Причиною стало те, що російські урядовці не знать його пісень і побоювання давати дозвіл на проведення масових заходів.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Президент Франції Емманюель Макрон публічно назвав лідерів Гаїті “повними ідіотами”. За це Гаїті викликало “на килим” посла Франції.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте публічно заявила, що найняла кілера для вбивства президента, його дружини і спікера Палати представників, якщо її саму вб’ють.