ШІ може передбачити «справжній» вік людини використовуючи лише рентгенівські знімки
Джерело: Euronews
Вчені розробили модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки грудної клітки, щоб визначити біологічний вік та стан здоров’я людини.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Healthy Longevity, дослідники з Університету Осака Метрополітен в Японії виявили, що чим вищий вік, оцінений штучним інтелектом, порівняно з реальним віком людини, тим більша ймовірність того, що люди мають хронічне захворювання.
“Наші результати свідчать про те, що видимий вік, заснований на рентгенографії грудної клітки, може точно відображати стан здоров’я поза хронологічним віком. Ми прагнемо далі розвивати це дослідження та застосовувати його для оцінки тяжкості хронічних захворювань, прогнозування тривалості життя та прогнозування можливих хірургічних ускладнень”, — сказав автор дослідження Ясухіто Міцуяма.
Щоб створити модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки, дослідники використали понад 67 000 рентгенограм грудної клітки, отриманих у період з 2008 по 2011 рік від здорових людей у різних установах.
Вони також протестували понад 34 000 рентгенограм грудної клітки пацієнтів з відомими захворюваннями.
Вчені визначили, що модель, оцінена штучним інтелектом, дає вищий вік порівняно з реальним віком людини для певних хронічних захворювань, таких як гіпертонія, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), захворювання печінки і хронічна ниркова недостатність.
“Цей результат означає, що наш ШІ фіксує хронічні зміни, а не гострі зміни на рентгенографії грудної клітки, що є розумним, оскільки старіння є наслідком хронічних змін, які накопичуються з часом”, — сказали автори дослідження.
Вони зазначили, що ця модель штучного інтелекту може служити індикатором вікових захворювань і допомогти з раннім виявленням хворіб.
- У Каліфорнії пожежники використовують штучний інтелект для того, щоб допомогти виявити лісові пожежі, передаючи відео з понад 1000 камер, стратегічно розміщених по всьому штату.
- Згідно з новим оглядом наявних досліджень, додавання до окулярів фільтра від синього світла не зменшує напругу очей від роботи за комп’ютером.
- Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Поблизу Актау (Казахстан) впав пасажирський літак, який виконував рейс з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чеченська республіка, РФ).
Вранці 25 грудня російські окупанти завдали ракетних ударів по Харкову. Є постраждалі.
Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.
Частина Івано-Франківської області залишилась без електропостачання після ранкової ракетної атаки РФ по регіону.