Шольц анонсував створення коаліції далекобійної зброї для України

Джерело: Spiegel

Канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина спільно з Францією та Польщею закуповують більше озброєння для Сил оборони України на світовому ринку. Після зустрічі “Веймарського трикутника” у Берліні Шольц заявив, що погодив такий підхід з президентом Франції Емманюелем Макроном і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Окрім того, за словами німецького канцлера, три країни домовилися про “нову коаліцію засобів реактивної артилерії великої дальності” для української армії.

Коаліцію із закупівель далекобійної артилерії сформують в межах контактної групи “Рамштайн”. Група з 50 країн, сформована навесні 2022 року, регулярно збирається для організації підтримки України у війні проти Росії.

Також Шольц домовився з Макроном і Туском про розширення виробництва військової техніки та роботу з партнерами в Україні.

Глава німецького уряду додав, що ці кроки союзників мають запевнити Путіна, що Захід продовжить підтримку України і не залишить наодинці з агресором.

Раніше стало відомо, що міністерка закордонних справ Анналена Бербок кулуарно намагається переконати канцлера Олафа Шольца спорядити в Україну крилаті ракети Taurus. Бербок пропонує зокрема варіант передачі Taurus Великій Британії, яка надає ракети українцям, але зберігає контроль над цілями. Водночас, за інформацією ЗМІ, поки що Шольц поки залишається непохитним.

Зауважимо, Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.

  • Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • 14 березня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Він подякував очільнику німецького уряду та народу Німеччини за тривалу всебічну підтримку України, яку зафіксовано у двосторонній безпековій угоді.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що виключив можливість озброїти Україну ракетами великої дальності Taurus, якщо німецькі військові знадобляться для допомоги в їх експлуатації.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.