Шольц прокоментував свою розмову з Путіним назвавши її «неприємною»
Джерело: ZDF
Канцлер ФРН Олаф Шольц прокоментував свою нещодавню. телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
За словами Шольца, ця розмова була відповідальною та необхідною. Він нагадав, що їздив на зустріч з Путіним перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну і висловив йому свою думку і “чітко сказав що все, що він (Путін) згодом представив як причини війни, не відповідає дійсності”.
“Я розмовляв з ним знову і знову телефоном до кінця 2022 року і цього разу розмова – як і раніше – не була приємною. Але щоб почути таке, також потрібно поговорити”, – наголосив канцлер Німеччини.
Він додав, що у Німеччині є люди, які “вірять, що з допомогою простого телефонного дзвінка наступного дня настане мир”, але, наголосив Шольц, це не так.
“Власне, всі аргументи повторились ще раз. І мені було зрозуміло, що я також повинен повторити своє. Це означає, пане Путін, не чекайте, що ми відмовимось від нашої підтримки. Вам доведеться знайти вихід з цієї війни. Ви повинні припинити свої атаки і вивести війська”, – сказав Шольц.
Зауважимо, що Шольц зателефонував Путіну 15 листопада. Це була перша їхня розмова за два роки. В Україні дзвінок розкритикували, зокрема президент Володимир Зеленський заявив, що ця розмова допомогла зменшити ізоляцію Путіна.
Розкритикував німецького канцлера і колишній глава британського уряду Борис Джонсон, який назвав його дзвінок Путіну “ганебною зрадою”.
Натомість прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підтримав Олафа Шольца. На його думку, завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.
- Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що канцлер Німеччини зателефонував йому після розмови з Володимиром Путіним.
Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.