Шольц прокоментував свою розмову з Путіним назвавши її «неприємною»

Джерело: ZDF

Канцлер ФРН Олаф Шольц прокоментував свою нещодавню. телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

За словами Шольца, ця розмова була відповідальною та необхідною. Він нагадав, що їздив на зустріч з Путіним перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну і висловив йому свою думку і “чітко сказав що все, що він (Путін) згодом представив як причини війни, не відповідає дійсності”.

“Я розмовляв з ним знову і знову телефоном до кінця 2022 року і цього разу розмова – як і раніше – не була приємною. Але щоб почути таке, також потрібно поговорити”, – наголосив канцлер Німеччини.

Він додав, що у Німеччині є люди, які “вірять, що з допомогою простого телефонного дзвінка наступного дня настане мир”, але, наголосив Шольц, це не так.

“Власне, всі аргументи повторились ще раз. І мені було зрозуміло, що я також повинен повторити своє. Це означає, пане Путін, не чекайте, що ми відмовимось від нашої підтримки. Вам доведеться знайти вихід з цієї війни. Ви повинні припинити свої атаки і вивести війська”, – сказав Шольц.

Зауважимо, що Шольц зателефонував Путіну 15 листопада. Це була перша їхня розмова за два роки. В Україні дзвінок розкритикували, зокрема президент Володимир Зеленський заявив, що ця розмова допомогла зменшити ізоляцію Путіна.

Розкритикував німецького канцлера і колишній глава британського уряду Борис Джонсон, який назвав його дзвінок Путіну “ганебною зрадою”.

Натомість прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підтримав Олафа Шольца. На його думку, завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.

Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.

Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.