Шольц відмовився розмовляти з Путіним до виведення російських військ з України

Джерело: Олаф Шольц в інтерв’ю Die Tageszeitung

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснив, що не бачить сенсу у відновленні діалогу з главою РФ Володимиром Путіним, доки триває повномасштабна війна проти України.

Шольц зауважив, що мав кілька розмов з Путіним у минулому, і не виключив подальших дискусій у майбутньому. З ініціативи українського уряду є дипломатичні зусилля на рівні радників з національної безпеки, куди входять і країни Глобального півдня.

Однак додав, що це станеться тоді, коли Росія зрозуміє, що диктованого миру не буде, і Путін зрозуміє, що він повинен відмовитися від своєї кампанії і вивести свої війська з території України.

На переконання канцлера ФРН, розмови мають сенс, коли вони справді можуть вплинути на ситуацію, проте зараз усе  вказує на небажання Кремля припиняти війну. Шольц не очікує швидкого завершення загарбницької війни проти України, тому Німеччина “ще тривалий час постачатиме озброєння Україні”. Шольц акцентував, що підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно.

Ми не можемо погодитись з тим, що сила дає право [робити, що завгодно]. Путін хоче силоміць пересунути кордони. Тим самим він ставить під загрозу весь світопорядок у Європі. І те, що він робить зараз, було анонсовано раніше. У своїх статтях та виступах Путін стверджував, що Білорусь та Україна не є незалежними державами, а належать Росії. Нам усім слід розуміти це буквально, — пояснив він.

Канцлер наголосив, що Росія веде проти України “імперіалістичну війну і не можна допустити, щоб вона перемогла”. Також він додав, що у цьому питанні “важливо діяти з розумом”, однак, закликав не боятися агресора.

На тлі процесу поступової ізоляції російського президента, варто нагадати, що французькі організатори нещодавно запросили представників РФ на церемонію відзначення 80-ї річниці висадки у Нормандії під час Другої світової війни, однак, без присутності Путіна.

Міжнародна церемонія відбудеться 6 червня в Нормандії. Святкування відвідають численні світові лідери, включаючи президента США Джо Байдена. Російська делегація також буде на церемонії, якщо Москва прийме запрошення, проте Володимир Путіна не буде.

Зважаючи на обставини, президента Путіна не запросять взяти участь в урочистостях з нагоди висадки в Нормандії, – заявили організатори.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.