Шольц відмовився розмовляти з Путіним до виведення російських військ з України

Джерело: Олаф Шольц в інтерв’ю Die Tageszeitung

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснив, що не бачить сенсу у відновленні діалогу з главою РФ Володимиром Путіним, доки триває повномасштабна війна проти України.

Шольц зауважив, що мав кілька розмов з Путіним у минулому, і не виключив подальших дискусій у майбутньому. З ініціативи українського уряду є дипломатичні зусилля на рівні радників з національної безпеки, куди входять і країни Глобального півдня.

Однак додав, що це станеться тоді, коли Росія зрозуміє, що диктованого миру не буде, і Путін зрозуміє, що він повинен відмовитися від своєї кампанії і вивести свої війська з території України.

На переконання канцлера ФРН, розмови мають сенс, коли вони справді можуть вплинути на ситуацію, проте зараз усе  вказує на небажання Кремля припиняти війну. Шольц не очікує швидкого завершення загарбницької війни проти України, тому Німеччина “ще тривалий час постачатиме озброєння Україні”. Шольц акцентував, що підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно.

Ми не можемо погодитись з тим, що сила дає право [робити, що завгодно]. Путін хоче силоміць пересунути кордони. Тим самим він ставить під загрозу весь світопорядок у Європі. І те, що він робить зараз, було анонсовано раніше. У своїх статтях та виступах Путін стверджував, що Білорусь та Україна не є незалежними державами, а належать Росії. Нам усім слід розуміти це буквально, — пояснив він.

Канцлер наголосив, що Росія веде проти України “імперіалістичну війну і не можна допустити, щоб вона перемогла”. Також він додав, що у цьому питанні “важливо діяти з розумом”, однак, закликав не боятися агресора.

На тлі процесу поступової ізоляції російського президента, варто нагадати, що французькі організатори нещодавно запросили представників РФ на церемонію відзначення 80-ї річниці висадки у Нормандії під час Другої світової війни, однак, без присутності Путіна.

Міжнародна церемонія відбудеться 6 червня в Нормандії. Святкування відвідають численні світові лідери, включаючи президента США Джо Байдена. Російська делегація також буде на церемонії, якщо Москва прийме запрошення, проте Володимир Путіна не буде.

Зважаючи на обставини, президента Путіна не запросять взяти участь в урочистостях з нагоди висадки в Нормандії, – заявили організатори.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.