Штучний інтелект допомагає виявляти 12 тисяч ворожих цілей щотижня — Міноборони

Джерело: Міноборони

Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягається шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.

У відомстві пояснили, що завдяки ШІ-платформі оператори можуть приймати рішення швидше та ефективніше, а ризик помилок через втому зменшується. Така інтеграція вже працює в стримінговому модулі VEZHA бойової системи DELTA.

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомила, що надалі планують розширити хмарні можливості платформи, а також інтегрувати ШІ-рішення у безпілотники.

Центр інновацій продовжує навчати ШІ-модель платформи Avengers на нових даних. Це дозволяє удосконалювати якість розпізнавання різноманітної ворожої техніки, навіть у складних умовах, наприклад танків, прихованих в лісових масивах, або БМП, що рухаються ґрунтовими дорогами, – зауважили у повідомленні МОУ.

Раніше стало відомо, що штучний інтелект залучать до розмінування українських територій.

Також повідомляли, що у НАТО підтвердили перший транш фінансування для компаній, які отримали підтримку в межах інноваційного фонду групи на один мільярд євро. Альянс запустив цей фонд влітку 2022 року, через кілька місяців після російського вторгнення в Україну. Його метою залишається інвестувати в технології, які посилять захист блоку.

Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.

За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.

У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.