Швеція посилить нагляд за російським тіньовим флотом у Балтійському морі
Джерело: Sweden Herald
З липня Швеція посилить контроль за іноземними суднами в Балтійському морі у рамках протидії російському “тіньовому флоту”.
З 1 липня шведська берегова охорона та морська адміністрація отримають повноваження збирати страхові дані про судна, які не лише заходять у порти Швеції, а й проходять через її територіальні води або економічну зону.
“Ми вважаємо, що це матиме як стримуючий вплив на судна, які є частиною російського тіньового флоту, так і створить основу для вжиття інших заходів, таких як введення санкцій проти більшої кількості суден”, – заявив міністр юстиції Швеції Гуннар Стреммер.
У відомстві зазначають, що посилення контролю є важливим елементом у боротьбі з російським тіньовим флотом — суднами, які часто є застарілими, мають непрозору структуру власності, не застраховані та використовуються для обходу міжнародних санкцій.
“Це підкреслює чітку присутність Швеції в Балтійському морі, яка сама по собі має стримуючий ефект. Це також надає Швеції і нашим союзникам важливу інформацію про судна, яка може бути використана як основа для введення санкцій проти більшої кількості суден тіньового флоту”, – заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.
- Росія почала забезпечувати військовий супровід танкерів тіньового флоту у Фінській затоці, заявив міністр оборони Фінляндії Антті Гяккінен. Він назвав таку практику безпрецедентною.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про “підозрілі маневри” судна російського тіньового флоту поблизу кабелю електропередачі, що з’єднує Польщу зі Швецією.
- Віцепрезидентка Європейської комісії Кая Каллас повідомила, що Європейський Союз схвалив 17-й пакет санкцій проти РФ. За її словами, нові обмеження торкнуться близько 200 кораблів так званого “тіньового флоту” Росії.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.