Сі Цзіньпінь «несподівано для всіх» пропустив бізнес-форум у межах саміту БРІКС – CNN
Джерело: CNN
У перший день саміту БРІКС у Південній Африці китайський лідер Сі Цзіньпін “несподівано” пропустив бізнес-форум цього економічного блоку, відправивши замість себе міністра торгівлі – проголосити від його імені “полум’яну промову, яка засуджувала гегемонію США”.
Як розповіли в інформагентстві, Сі повинен був виступити на бізнес-форумі 22 серпня разом з лідерами Індії, Бразилії та Південної Африки, але був відсутнім на заході – без офіційного повідомлення чи пояснення з боку Пекіна.
Замість нього заздалегідь підготовлену заяву, “приправлену ледь завуальованими звинуваченнями на адресу Сполучених Штатів, які вже вважаються традиційними для міжнародних виступів Сі”, виголосив міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао. У цій заяві Сі звернувся до світу із закликом уникнути потрапляння “у прірву нової холодної війни”.
Зазначено, що Сі став єдиним лідером БРІКС, який не з’явився на бізнес-форумі. Навіть президент Росії Володимир Путін, який не відвідав саміт особисто через ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом, виступив з промовою в онлайн-форматі. Однак, пропустивши форум, Сі пізніше відвідав вечерю, організовану президентом ПАР Сирілом Рамафосою, разом з лідерами Бразилії та Індії, а також міністром закордонних справ Росії.
У виданні зауважили, що несподівана відсутність Сі на відкритті саміту викликала питання серед давніх спостерігачів за китайською зовнішньою політикою.
“Досить незвично для китайського лідера з’явитися в країні, яка приймає багатосторонню зустріч – особливо таку, в яку Китай широко інвестує, як БРІКС – і не прийти на відкриття заходу”, – наголосила Бонні Глейзер, директорка Індо-Тихоокеанської програми Німецького фонду Маршалла.
Своєю чергою, Брайан Харт, науковий співробітник Китайського енергетичного проєкту Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вважає відсутність Сі “вкрай незвичною”. Водночас він підкреслив, що китайські лідери “рідко відступають від сценарію на подібних заходах високого рівня”.
“Здається, щось відволікло Сі від зустрічі. Це міг бути інцидент зі здоров’ям або, ймовірно, невідкладна справа, яка вимагала його уваги. Той факт, що Сі пропустив свою промову на цій зустрічі, але з’явився на інших зустрічах до і після неї, вказує на те, що було щось гостре, що змусило його відволіктися в цей час. Але на даний момент ми просто не знаємо причини”, – припустив Харт.
При цьому китайські державні ЗМІ та дипломати не надали жодних пояснень відсутності Сі на заході. Натомість державне інформаційне агентство Xinhua приховало “ігнорування Сі першого дня саміту” й не згадало, що його промову виголосив міністр торгівлі.
На черговому брифінгу 23 серпня речник МЗС Китаю Ван Веньбінь уникнув питання про відсутність Сі на форумі БРІКС. Замість цього Ван зачитав короткий виклад підготовленої промови Сі. Коли інший репортер знову поцікавився Сі, Ван сказав: “Я вже відповів на це питання. Ми впевнені, що ця зустріч лідерів БРІКС буде плідною”.
За словами Глейзера з Німецького фонду Маршалла, комуністична партія Китаю “не відчуває себе зобов’язаною надавати пояснення, чому її міністр закордонних справ був замінений або її лідер не з’явився на бізнес-форумі БРІКС”.
“Відсутність прозорості в Пекіні не дивує. Як тільки справа доходить до кадрових питань, китайські посадовці щільно закривають потік інформації. Такі інциденти, як зникнення Сі, є ще одним нагадуванням про те, що Пекін може виявитися “чорною скринькою”, – резюмував Харт.
- Президент РФ Володимир Путін використав промову на саміті лідерів БРІКС у середу, 23 серпня, щоб виправдати війну, яку почала Росія.
- Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн – Аргентину, Єгипет, Іран, Ефіопію, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати.
У межах першого етапу проєкту МЗС “Резиденція Пилипа Орлика. Віднайдення історії України в архівах світу”, історикам вдалося віднайти унікальні й раніше невідомі історичні документи: перше досьє Пилипа Орлика, листи українського гетьмана та його родини, а також шведських королів.
Поблизу австралійського міста Порт-Маккуорі чоловік ледь не загинув після нападу кенгуру, котрий під час повені затягнув його під воду. Постраждалий розповів, що минулого року мусив відбиватися від білої акули.
Посольство Росії у Швеції заявило про чергову “атаку” на дипмісію з використанням дрона. Згідно з офіційним повідомленням, 25 травня близько 3:40 ранку безпілотник пролетів над територією посольства та скинув ємність із фарбою перед головним входом.
Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.