Сі на переговорах з Байденом: Тайвань є найбільшою проблемою у двосторонніх відносинах

Джерело: Reuters

Під час зустрічі голова Китаю Сі Цзіньпін зауважив президенту США Джо Байдену, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою” проблемою в американо-китайських відносинах, повідомив журналістам високопосадовець США.

Посадовець процитував Сі Цзіньпіна, який наголосив, що Китай надає перевагу мирному “возз’єднанню” з островом Тайвань, водночас зазначив про умови, за яких може бути застосована сила.

Сі намагався вказати, що Китай не готується до масового вторгнення на Тайвань, одначе, це не змінює підхід США.

Президент Сі … акцентував, що це найбільша, потенційно небезпечна проблема у відносинах США та Китаю, чітко зазначив, що, знаєте, вони віддають перевагу мирному возз’єднанню, але потім негайно перейшов до умов, що потенційне застосування сили цілком ймовірне, — пояснив посадовець журналістам, посилаючись на коментарі Сі щодо Тайваню.

Байден відповів, запевнивши Сі, що Вашингтон налаштований підтримувати “мир та стабільність” у регіоні.

Президент Сі відповів: мир — це… все добре, але в якийсь момент нам потрібно буде рухатися до більш загального вирішення.

Китай тривалий час дотримувався принципу “батога й пряника” щодо Тайваню, обіцяючи працювати над мирним “возз’єднанням”, водночас погрожуючи силою.

Байден та Сі зустрілися вперше за рік 15 листопада для переговорів, спрямованих на послаблення напруженості між двома супердержавами через військові конфлікти, торгівлю наркотиками та штучний інтелект, і заявили, що вони досягли “реального прогресу”.

Вперше за рік Байден особисто зустрічається з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско. Це друга особиста зустріч двох лідерів з моменту вступу Байдена на посаду в січні 2021 року.

Раніше глава КНР Сі Цзіньпін висловив готовність співпрацювати зі США, закликавши спільно “реагувати на глобальні виклики” та “долати розбіжності”.

  • 15 листопада президент Джо Байден привітав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна на саміті у Сан-Франциско, штат Каліфорнія.
  • Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі запевнив, що питання України буде однією з головних тем перемовин президента США Джо Байдена та глави КНР Сі Цзіньпіна.
  • Стало відомо, що Байден планує відновити військові зв’язки із Китаєм. Про це повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван 12 листопада.
  • У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.