Сі у розмові з Макроном: «Китай хоче більше інвестицій від французьких компаній»

Джерело: Reuters

20 листопада під час телефонної розмови з главою Франції Емманюелем Макроном президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай хоче, аби більше французьких компаній інвестували в його країну, і сподівається, що Париж забезпечить справедливе бізнес-середовище для китайських компаній. Своєю чергою, Франція також закликала до справедливих правил для іноземних компаній у Китаї.

Сі зробив коментарі, прагнучи зміцнити зв’язки зі своїм європейським торговим партнером після того, як Макрон відвідав Китай у квітні.

Китай готовий підтримувати обмін на високому рівні з французькою стороною, — зазначив Сі, додавши, що він вітає надходження більшої кількості французьких товарів на китайський ринок.

Офіс Макрона заявив, що відкриття китайського ринку має відбуватися з дотриманням правил чесної конкуренції для іноземних компаній.

Відповідаючи на запитання, чи досягла Франція прогресу в протидії китайським планам змусити французькі косметичні компанії ділитися секретами виробництва з китайською стороною, радник президента Франції зауважив, що це “дуже важливий момент, враховуючи, що поставлено на карту для французьких компаній”.

Окрім цього, в офісі Макрона повідомили, що Китай приєднався до французької ініціативи “Будівельний прорив”, яка встановлює ціль щодо нульового викиду вуглекислого газу для будівельного сектора до 2030 року.

Сі також заявив, що Китай готовий посилити співпрацю з Францією в ООН та інших багатосторонніх установах. Цього місяця Китай очолив Раду Безпеки ООН.

Зауважимо, у минулому кварталі Китай зазнав безпрецедентного дефіциту прямих іноземних інвестицій. Це свідчить про те, що західні країни та компанії уникають Китаю через напруженість між Вашингтоном і Пекіном, а також побоювання через нові закони про шпигунство.

Раніше Китай заявив про готовність співпрацювати з ЄС для “зміцнення взаємної довіри”.

  • 15 листопада президент Джо Байден привітав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна на саміті у Сан-Франциско, штат Каліфорнія.
  • У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
  • Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
  • Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що і він, і глава МЗС КНР Ван І прагнуть зміцнити відносини між ЄС і Китаєм.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.