Китай заявив про готовність співпрацювати з ЄС для «зміцнення взаємної довіри»

Джерело: Reuters

Міністерство закордонних справ Китаю на регулярному брифінгу повідомило, що Китай вітає візит до країни головного дипломата Європейського Союзу Жозепа Борреля, запланований на 12-14 жовтня.

Речник китайського відомства Ван Веньбінь зауважив, що це “сприятливо для здорового, стабільного розвитку зв’язків і служить хорошою підготовкою до наступного етапу переговорів”.

Китай готовий співпрацювати з ЄС для посилення взаємної довіри, розширення співпраці, подолання втручання, – додав Ван.

7 серпня Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що і він, і глава МЗС КНР Ван І прагнуть зміцнити відносини між ЄС і Китаєм.

Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.

Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.