Словаччина готова продовжити заборону на імпорт агропродукції з України
Джерело: TASR
У Словаччині заявили, що готові продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України. Країна погрожує застосувати такі заходи у випадку, якщо Єврокомісія (ЄК) не знайде відповідного способу впоратися з надлишком українського зерна в Європі.
Міністр сільського господарства та сільського розвитку Ріхард Такач сказав, що вже провів розмови з віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем та єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським.
Також під час першого робочого візиту до Брюсселя міністр провів переговори зі своїми колегами з країн Вишеградської четвірки (V4) (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина) та Австрії.
За його словами, тема імпорту українського зерна в європейські країни звучала на всіх зустрічах.
- На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.