Словаччина обговорює з Баку постачання газу через Україну – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Через наближення закінчення контракту між “Газпромом” і “Нафтогазом” щодо транзиту російського газу через територію України до ЄС, європейські країни шукають шляхи збереження можливості закупівель.
Так, компанія Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP) нині веде переговори з державною нафтовою компанією Азербайджану SOCAR. Передбачається, що азербайджанська компанія могла б закуповувати необхідні обсяги газу у “Газпрому” і постачати їх європейським покупцям.
Своєю чергою прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував зробити пунктом продажу російського газу фізичний кордон між Росією та Україною. Це дозволило б передати право власності на газ європейським покупцям і зобов’язало Україну забезпечити транзит відповідно до угоди про вільну торгівлю з ЄС, розповіли джерела.
Україна виступає проти будь-яких постачань російського газу через свою територію. Водночас президент РФ Володимир Путін, коментуючи можливість передачі контролю над транспортуванням газу через Україну європейським компаніям, зазначив, що у “Газпрому” діють довгострокові контракти — до 2035 і 2049 років.
Щоб змінити ситуацію, пов’язану з транзитом, потрібно переглядати ці контракти. Це дуже складна, майже нерозв’язна процедура, — заявив Путін. Він також виключив можливість продовження контракту на транзит “за три-чотири дні до його завершення”.
- Прем’єр-міністр Роберт Фіцо вважає, що кінець війни в Україні, ймовірно, наближається. Він звернув увагу на можливість приєднання України до НАТО, але виступає проти цього, вважаючи, що це може призвести до Третьої світової війни.
- 7 жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за результатами міжурядових консультацій уряди України та Словаччини підписали чотири важливі документи, котрі охоплюють співпрацю в політичній, економічній та аграрній сферах, а також підтримку суверенітету України.
- Україна не має намір продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.