Словаччина заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії
Джерело: TASR
4 липня Словаччина, на рівні послів країн-членів ЄС, вчергове заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії.
Цю інформацію підтвердили у департаменті комунікацій міністерства іноземних та європейських справ Словаччини (MZVEZ).
Зазначається, що уряд країни на чолі з прем’єр-міністром Робертом Фіцо неодноразово заявляли, що не підтримають нові обмеження, якщо не отримають від Єврокомісії достатньо гарантій щодо ініціативи RePowerEU.
Це план, який передбачає повне припинення російського газу до ЄС з 1 січня 2028 року, що, на думку Фіцо, негативно вплине на Словаччину.
“Словацька Республіка високо оцінила робочі переговори з представниками Європейської комісії з теми енергетики та RePowerEU, метою яких було зробити внесок у краще розуміння застережень і вимог Словацької Республіки як найбільш постраждалої держави-члена”, – мовиться у заяві міністерства для TASR.
Повідомляється, що для розв’язання цього питання на тижні до Словаччини прибула група експертів ЄК. Представники міністерства економіки Словацької Республіки, енергетичних компаній та словацької промисловості наголосили, що пропозиція
RePowerEU є “серйозним викликом для конкурентоспроможності економіки, особливо з погляду цін на енергоносії та енергетичної безпеки Словаччини”.
За даними MZVEZ, Словаччина залишається на своїй нинішній позиції щодо 18 пакету санкцій.
“Словацька Республіка готова продовжити конструктивне спілкування з Європейською комісією, а також на основі її ініціативи продовжити пошук можливих рішень у спільному діалозі на благо громадян і бізнесу”, – заявили в міністерстві дипломатії, додавши, що переговори поки не усунули основні побоювання та застереження, які Словаччина все ще має щодо пропозиції.
Уряд Норвегії запровадив низку заходів, які відповідають 17-му пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії.
За оцінками української розвідки (ГУР МОУ) Росія намагається втягнути Лаос у свою війну проти України.
4 липня Словаччина, на рівні послів країн-членів ЄС, вчергове заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії.
Вчені стверджують, що вже за кілька років зможуть створювати в лабораторних умовах життєздатні сперму та яйцеклітини, що матиме велике значення для репродукції.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зреагував на повідомлення про те, що Сполучені Штати зупинили постачання озброєння Україні.