«Слуга» Кривошеєв порадив ухилянтам «шукати собі іншу країну»

Джерело: Ігор Кривошеєв/Telegram

Народний депутат від партії “Слуга народу” Ігор Кривошеєв закликав чоловіків, що не готові стати на захист країни, “шукати собі інше громадянство”.

Якщо чоловіки не готові долучитися до цієї війни, то треба шукати собі іншу країну. Якщо ви не берете на себе цю відповідальність, то є можливість перепливти Тису і шукати собі іншого громадянства, – написав колишній гравець КВН, а нині нардеп від партії “Слуга народу” Кривошеєв.

Окрім того, народний обранець додав, що “чоловіки винні країні своє життя”.

Ми винні цій країні. Можливо, своє життя. Особисто не тішуся надіями, що я зможу якось уникнути цієї війни, я схиляюся до того, що мені теж доведеться воювати в цій війні, – зазначив він.

Варто відзначити, що під час дії воєнного стану мобілізації підлягають всі громадяни України. Одначе, місцеві органи влади можуть подати списки броні на тих чи інших працівників. Однак під час мобілізації призову на військову службу не підлягають військовозобов’язані, що є депутатами Верховної Ради, на період своєї каденції навіть без бронювання.

Також додамо, що чинне скликання Верховної Ради зберігає свої повноваження до кінця воєнного стану.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Довідка. Згідно з частиною 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”, народні депутати України не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з частиною 4 статті 83 Конституції України, у разі закінчення строку повноважень Верховної Ради України під час дії воєнного чи надзвичайного стану її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради України, обраної після скасування воєнного чи надзвичайного стану.

Відтак нардепи поточного, 9-го скликання Верховної Ради зберігатимуть свої повноваження до скасування воєнного стану та обрання наступного скликання Верховної Ради.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.