«Слухайте уважно»: данський європарламентар відповів Трампу після заяв про Гренландію
Джерело: Андерс Вістен/X
Ультраправий депутат Європарламенту від Данії Андерс Вістен прокоментував висловлювання новообраного президента США Дональда Трампа стосовно Гренландії.
Вістен публічно звернувся до Трампа з трибуни Європарламенту, наголосивши, що Гренландія вже понад 800 років є невіддільною частиною Данії.
Шановний президенте Трампе, слухайте уважно: Гренландія була данською протягом 800 років, що вдвічі перевищує час існування США. Гренландія є невіддільною частиною нашої країни і вона не продається. Тож висловлюся словами, котрі ви зрозумієте: містере Трампе, йдіть до біса (Fuck off)! – заявив депутат.
Greenland is not for sale. Greenland has been part of Denmark for 800 years, more then double of the time the US has existed.
Any true patriot should understand that this is an uacceptable attack on national sovereignty! pic.twitter.com/SlHbR5OGjg
— Anders Vistisen (@AndersVistisen) January 21, 2025
Європарламентар отримав догану від голови Європарламенту за порушення регламенту.
Зауважимо, усі п’ять партій парламенту Гренландії висловилися проти ідеї Трампа приєднати острів до США. Вони заявили про прагнення незалежності.
Попри неодноразові заяви Трампа про бажання приєднати Гренландію до США, місцеві політики вважають таку перспективу неприпустимою. Всі п’ять партій, представлених у парламенті Гренландії, відкидають ідею стати частиною Сполучених Штатів.
Я не хочу бути частиною США. Я хочу незалежну Гренландію, — заявила Маріане Павіасен, спікерка правлячої партії IA.
Вона пояснила свою позицію, посилаючись на історію: “Ми ніколи не мали можливості самостійно вирішити, хто володітиме нашою землею. Данія захопила нашу землю ще в 1721 році. Ця історія не повинна повторитися. Ми не хочемо бути частиною іншої країни. Ми — Гренландія, і хочемо, щоб нас поважали як окрему націю”.
Дональд Трамп нещодавно заявив, що Гренландія має стратегічне значення для національної безпеки США, і пообіцяв вжити заходів проти Данії, якщо вона не віддасть територію Сполученим Штатам.
Однак політики Гренландії відкидають такі заяви.
Гренландія хоче стати незалежною. Ми не хочемо просто передаватися США чи будь-кому іншому. Ми хочемо бути господарями в своєму домі, — зазначив Ерік Єнсен, лідер соціал-демократичної партії Siumut.
Решта депутатів також категорично відкидають ідею приєднання до США.
Ми хочемо співпрацювати зі США, але не будемо частиною цієї країни, — додав Акуалу Єріміасен, лідер правої партії Atassut.
Своєю чергою, Пеле Броберг, лідер найбільшої опозиційної партії Налерак, також наголосив: “Ніхто не має боятися, що нас продадуть США. Трамп просто дуже хоче Гренландію, але для нас це не питання про те, щоб бути товаром на продаж”.
Тоді як республіканці в Палаті представників США просувають законопроєкт, який дозволить новообраному президенту Дональду Трампу розпочати переговори з Данією про купівлю Гренландії.
- Дональд Трамп відмовився взяти на себе зобов’язання не використовувати американських військових для отримання контролю над Панамським каналом і Гренландією.
- Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європейський Союз не дозволить жодній державі атакувати його суверенні кордони. Заяву стала відповіддю на коментарі обраного президента США Дональда Трампа щодо можливості контролю над Гренландією.
- Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, але навряд чи стане частиною США.
- Данські журналісти висловлюють припущення, що PR-команда сина обраного президента США Дональда Трампа могла пропонувати гроші бездомним та людям, що перебувають у складних соціальних умовах у Гренландії.
Близькі 16-річного Максима Матерухіна, якого вбили на фунікулері в Києві, стверджують, що справу намагаються “зам’яти” в суді і просять надати цьому розголос.
Частині тіньового російського нафтового флоту доведеться змінити прапор, під яким вони плавають, через санкції США та Великої Британії.
23 січня парламент Ірландії проголосував за призначення Міхала Мартіна прем’єр-міністром країни. За нього проголосували 95 депутатів, тоді як 76 висловилися проти.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили дві підозри чоловікові чинної народної депутатки України.