Смертність в Україні утричі перевищує народжуваність – Опендатабот

Джерело: Опендатабот.

В Україні продовжує падати народжуваність. За перше півріччя 2024 року в Україні народилось 87 655 дітей — це на 9% менше, аніж за аналогічний період торік. Водночас зафіксовано 250 972 смертей. Це означає, що на одного новонародженого українця припадає троє померлих. У 2018-2020-х роках на одну дитину припадало двоє померлих.

Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення, народжуваність скоротилася у 1,5 раза.

Джерело: Опендатабот

Джерело: Опендатабот

Найбільше новонароджених зареєстровано в Києві — 9 695 дитини, на Львівщині — 7 923 та Дніпропетровщині — 6 962. Найбільше померлих зафіксовано на Дніпропетровщині — 26 374, Харківщині — 17 999 та в Києві — 17 449. Найменше померлих — на прифронтових Херсонщині (2334) й Донеччині (5753) та у Чернівецькій області (5422). Разом з тим, найменше дітей народжується у прифронтових регіонах: на Херсонщині (221 дитина) та Донеччині (702).

Такі показники свідчать про важку демографічну кризу в Україні.

  • Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним. За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.