Сьогодні Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності
Джерело: Букви
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Помаранчева революція була серією протестів, які відбувалися в Україні з 22 листопада 2004 року по 23 січня 2005 року.
3 грудня Верховний суд України визнав численні факти порушення законів і Конституції України під час проведення виборів. Результати другого туру голосування оголосили недійсними й призначили повторне голосування на 26 грудня 2004 року. За його результатами, переміг Віктор Ющенко.
21 листопада 10 років тому в Києві розпочався мирний протест, який був спричинений відмовою тодішнього президента України Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом.
Протести розпочалися мирно, проте 30 листопада активістів, які залишалися на Майдані, вночі жорстоко побила та розігнала міліція. Вже 1 грудні на Майдан з’їхалися сотні тисяч людей. Розпочався безперервний мітинг, який отримав назву Євромайдан та перетворився на Революцію Гідності.
Загалом на Майдані під час Революції гідності загинуло 107 осіб, яких згодом назвали “Небесною Сотнею”. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, а найстаршому, Івану Наконечному, – 82.
Згідно з опитуванням Фонду Демократичні ініціативи, 20% українців брали безпосередню участь у Революції Гідності.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що “десять років тому українці провели свій перший контрнаступ – проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього, проти нашої неволі”.
“Рік за роком, крок за кроком ми робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка – зірка України. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів. З Днем Гідності та Свободи, сильний народе сильної країни!” – зазначив президент.
10 years ago, we began a new chapter in our struggle. 10 years ago, Ukrainians launched their first counteroffensive. Against lawlessness and an attempt to rob us of our European future. Against unfreedom.
Year after year, step by step, we make every effort to ensure that,… pic.twitter.com/HkEarZkbJB— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 21, 2023
- У Києві на Майдані Незалежності відбулась реконструкція мирної акції “Революція на граніті” від Української студентської ліги – з нагоди 33-ї річниці протестів.
- У Протасовому Яру відкрили стінопис “Памʼятай про ціну свободи”, присвячений військовим третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр).
- У столиці створили новий мурал на честь бійця бригади “Азов” Андрія Огородника на псевдо “Оджос”.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.