Сьогодні Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності

Джерело: Букви

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Помаранчева революція була серією протестів, які відбувалися в Україні з 22 листопада 2004 року по 23 січня 2005 року.

3 грудня Верховний суд України визнав численні факти порушення законів і Конституції України під час проведення виборів. Результати другого туру голосування оголосили недійсними й призначили повторне голосування на 26 грудня 2004 року. За його результатами, переміг Віктор Ющенко.

21 листопада 10 років тому в Києві розпочався мирний протест, який був спричинений відмовою тодішнього президента України Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Протести розпочалися мирно, проте 30 листопада активістів, які залишалися на Майдані, вночі жорстоко побила та розігнала міліція. Вже 1 грудні на Майдан з’їхалися сотні тисяч людей. Розпочався безперервний мітинг, який отримав назву Євромайдан та перетворився на Революцію Гідності.

Загалом на Майдані під час Революції гідності загинуло 107 осіб, яких згодом назвали “Небесною Сотнею”. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, а найстаршому, Івану Наконечному, – 82.

Згідно з опитуванням Фонду Демократичні ініціативи, 20% українців брали безпосередню участь у Революції Гідності.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що “десять років тому українці провели свій перший контрнаступ – проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього, проти нашої неволі”.

“Рік за роком, крок за кроком ми робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка – зірка України. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів. З Днем Гідності та Свободи, сильний народе сильної країни!” – зазначив президент.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.