Солодкі напої спричинили 2,2 млн нових випадків діабету 2 типу у 2020 році — дослідження

Джерело: Nature Medicine

Нове дослідження засвідчило, що у 2020 році зареєстрували 2,2 мільйона нових випадків діабету другого типу та 1,2 мільйона серцево-судинних захворювань, які могло спричинити споживання солодких напоїв.

У межах дослідження вчені оцінили дані зі 184 країн, аби визначити глобальну кількість випадків діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань, спричинених споживанням цукровмісних напоїв.

Це склало 9,8% усіх нових випадків діабету й 3,1% хвороб серця у 2020 році.

Згідно з результатами дослідження, споживання солодких напоїв мало більший вплив на чоловіків, осіб з вищою освітою та мешканців урбанізованих територій.

Розподіл захворювань також відрізнявся залежно від регіонів світу.

Виявилося, що там, де обсяги вживання підсолоджених напоїв найвищі, люди частіше мають надмірну вагу, підвищений рівень глюкози й інсулінорезистентність, що підвищує ризик діабету й проблем із серцем. Наприклад, у Колумбії солодкі напої асоціювалися із 48% нових випадків діабету, у Мексиці — із 30%, а в Південній Африці — із 27%.

Автори дослідження наголосили, що дані свідчать про високу статистичну залежність між споживанням таких напоїв і ризиком діабету та серцево-судинних хвороб, однак, поки не доводять причинно-наслідковий зв’язок.

Додамо, ще одне дослідження свідчить, що солодкі напої пов’язані з більшим ризиком серцевих захворювань, ніж випічка або морозиво. Так, у дослідженні, опублікованому у журналі Frontiers in Public Health, опитано майже 70 000 чоловіків та жінок зі Швеції щодо їхнього харчування та способу життя. А також зібрані дані про частоту серцево-судинних захворювань.

Дослідники розглядали споживання цукру у трьох категоріях: солодкі напої, випічка та мед або цукор. Споживання солодких напоїв було пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, ніж споживання випічки.

За словами дослідників, рідкі цукри швидше засвоюються і не насичують організм. У той час, як тверді цукри часто входять до складу продуктів, які містять інші поживні речовини, як клітковина, білки та жири. Ці речовини уповільнюють травлення, тобто відбувається поступове вивільнення цукру в кров.

Однак дослідження показує, що не обов’язково виключати цукор з раціону, але “підсолоджені напої є ідеальними для скорочення”.

  • Фізична активність – ходьба чи їзда на велосипеді – покращують когнітивні здатності на увесь день та на наступний день.
  • Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети з нікотином або без нього знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.
  • Не всі ультраоброблені продукти шкідливі для здоров’я. Експерти пояснили, які продукти варто додати до раціону, а від яких краще відмовитися в 2025 році.

Завдяки донатам та підтримці людей, ветеран війни Василь Лямзін, який втратив обидві ноги під час бойового завдання на Курському напрямку, здійснив свою мрію — придбав автомобіль з ручним керуванням. Для Василя вдалося зібрати необхідні кошти для покупки Hyundai Sonata 2015 року.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що невдовзі до України прийде значне похолодання з мокрим снігом та нічними заморозками.

У понеділок, 31 березня, астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які нещодавно повернулись на Землю після 9 місяців на Міжнародній космічній станції (МКС), оголосили, що планують знову вирушити в космос на космічному кораблі Boeing Starliner.

Російський арктичний завод СПГ, проти якого запроваджено санкції, ймовірно може готуватись до відновлення роботи.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок закликала Сполучені Штати розгледіти російську “тактику затримки” у питанні припинення війни в Україні.