Сон білого ведмедя на айсбергу: обрали переможця премії Wildlife Photographer of the Year

Джерело: пресслужба Лондонського музею природознавства

7 лютого Лондонський музей природознавства оголосив переможця щорічної премії Wildlife Photographer of the Year (WPY). Знімок білого ведмедя, який вмостився спати на айсбергу, зроблений британським фотографом-аматором Німою Саріхані, отримав нагороду “Вибір глядачів”.

Джерело: nhm.ac.uk

Загалом на конкурсі проголосували рекордна кількість осіб — понад 75 тисяч.

Хоча зміна клімату є найбільшою проблемою, з якою ми зіштовхуємося, я сподіваюся, що ця фотографія також вселяє надію: ще є час, щоб виправити помилки, які ми допустили, – зазначив Саріхані.

Саріхані зробив знімок після трьох днів пошуку білих ведмедів у густому тумані біля норвезького архіпелагу Шпіцберген.

Захоплюючий і зворушливий образ дозволяє нам побачити красу і крихкість нашої планети, – прокоментував світлину переможня директор Музею природної історії доктор Дуглас Гурр.

Лондонський музей природознавства отримав майже 50 тисяч світлин дикої природи, надісланих із 95 різних країн світу. Експерти визначилися з найкращими з них.

Шанувальникам фотографії дикої природи та природи з усього світу запропонували проголосувати зі списку із 25 обраних фотографій.

Чотири інші видатні фіналісти отримали “високу оцінку”. Відповідне голосування тривало до 31 січня.

Усі світлини виставлятимуть у музеї до 30 червня.

Довідка. Wildlife Photographer of the Year — щорічний міжнародний конкурс фотографій дикої природи, який проводить Музей природної історії в Лондоні. Щороку в музеї проводиться виставка зображень-переможців та відзначених фотографій, які згодом гастролюють по всьому світу. Це один з найпрестижніших конкурсів у світовій фотографії. Журнал BBC Wildlife започаткував його у 1964 році.

  • Володарем Букерівської премії 2023 року став ірландський письменник Пол Лінч зі своєю книгою “Prophet Song”.
  • Український науковець, член-кореспондент НАНУ, завідувач кафедри фізичної хімії хімічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Ігор Фрицький став лауреатом Премії Ґеорґа Форстера.
  • Двоє українських педагогів увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети, за версією премії Global Teacher Prize 2023.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.