Союзники по НАТО засуджують вихід Росії з ДЗЗСЄ та зупинять його дію
Джерело: Reuters
Союзники по НАТО у вівторок, 7 листопада, засудили рішення Росії вийти з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), додавши, що, як наслідок, вони мають намір зупинити його дію.
“Союзники засуджують рішення Росії вийти з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), а також її агресивну війну проти України, яка суперечить цілям Договору”, – йдеться в заяві НАТО.
Також зазначено, що вихід Росії з ДЗЗСЄ “є останнім у серії дій, які систематично підривають євроатлантичну безпеку”.
“Тому, як наслідок, держави-учасниці Альянсу мають намір зупинити дію Договору ЗЗСЄ на стільки, скільки це буде необхідно, відповідно до їхніх прав згідно з міжнародним правом. Це рішення повністю підтримане всіма членами НАТО”, – йдеться в заяві.
Сьогодні, 7 листопада, Росія офіційно вийшла з ДЗЗСЄ, звинувачуючи Сполучені Штати у підриві безпеки після холодної війни через розширення військового альянсу НАТО.
Довідково: ДЗЗСЄ – документ, укладений у Парижі 3 листопада 1990 року, в період “холодної війни”, та підписаний представниками 16 країн-членів НАТО (Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина і Франція) та 6 країн Організації Варшавського договору (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословаччина). Угода передбачала обмеження на кількість бойових танків, броньованих машин, артилерії, ударних вертольотів і літаків, які можуть бути на озброєнні учасників договору.
- У вівторок, 17 жовтня, спікер нижньої палати Держдуми РФ заявив, що Росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань через “безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.