Союзники США активізували зусилля щодо надання допомоги Україні – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW повідомили, що європейські та азійські союзники США значно активізували зусилля для допомоги Україні.

Зокрема президент Європейської Ради Шарль Мішель 6 лютого заявив, що Європейська Рада та Парламент досягли попередньої домовленості щодо створення нового єдиного спеціального інструменту – Механізму для України – для об’єднання нещодавно оголошеного пакету підтримки ЄС у розмірі 50 мільярдів євро.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має на меті розпочати виплати в Україну в березні 2024 року.

Німецький виробник зброї Rheinmetall 5 лютого заявив, що планує відправити в Україну десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, десятки бойових машин піхоти Marder, 25 танків Leopard 1A5 і невизначену кількість систем ППО Skynex у 2024 році

Адміністрація програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) 6 лютого заявила, що планує підписати контракт з виробником боєприпасів Poongsan у 2024 році на масове виробництво 155-мм снарядів зі збільшеною дальністю 60 кілометрів

Згідно з даними, Південна Корея почала опосередковано постачати артилерійські снаряди в Україну на початку 2023 року, і ці снаряди можуть відправитися європейським союзникам для опосередкованої передачі Україні.

Попри це фахівці вважають, що у короткостроковій та середньостроковій перспективі допомога Україні від США все ж залишається життєво важливою.

В ISW наголосили, що США повинні допомогти Україні у розбудові власного оборонно-промислового комплексу (ОПК). У такому випадку Сполученим Штатам не доведеться надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки на невизначений термін.

“США потрібно буде продовжувати підтримувати Україну протягом кількох років, оскільки Україна будує власний ОПК, але вимоги України до міжнародної безпеки в довгостроковій перспективі зменшаться, оскільки вона нарощує власні можливості, щоб стати самодостатньою”, – мовиться у звіті.

Фахівці додали що успіх України у розбудові ОПК залежить від здатності звільнити стратегічно важливі території, які зараз окуповані російськими військами.

Таким чином, військова допомога США та партнерів для України в найближчій перспективі продовжує мати вирішальне значення, оскільки США залишаються основним джерелом достатньо великої кількості необхідного військового обладнання, такого як танки M1 Abrams, бронетранспортери, передові системи протиповітряної оборони, такі як Patriots, і ударні системи дальнього радіуса дії – обладнання, яке в попередніх пакетах допомоги США було пріоритетним.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.