Союзники США активізували зусилля щодо надання допомоги Україні – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW повідомили, що європейські та азійські союзники США значно активізували зусилля для допомоги Україні.
Зокрема президент Європейської Ради Шарль Мішель 6 лютого заявив, що Європейська Рада та Парламент досягли попередньої домовленості щодо створення нового єдиного спеціального інструменту – Механізму для України – для об’єднання нещодавно оголошеного пакету підтримки ЄС у розмірі 50 мільярдів євро.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має на меті розпочати виплати в Україну в березні 2024 року.
Німецький виробник зброї Rheinmetall 5 лютого заявив, що планує відправити в Україну десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, десятки бойових машин піхоти Marder, 25 танків Leopard 1A5 і невизначену кількість систем ППО Skynex у 2024 році
Адміністрація програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) 6 лютого заявила, що планує підписати контракт з виробником боєприпасів Poongsan у 2024 році на масове виробництво 155-мм снарядів зі збільшеною дальністю 60 кілометрів
Згідно з даними, Південна Корея почала опосередковано постачати артилерійські снаряди в Україну на початку 2023 року, і ці снаряди можуть відправитися європейським союзникам для опосередкованої передачі Україні.
Попри це фахівці вважають, що у короткостроковій та середньостроковій перспективі допомога Україні від США все ж залишається життєво важливою.
В ISW наголосили, що США повинні допомогти Україні у розбудові власного оборонно-промислового комплексу (ОПК). У такому випадку Сполученим Штатам не доведеться надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки на невизначений термін.
“США потрібно буде продовжувати підтримувати Україну протягом кількох років, оскільки Україна будує власний ОПК, але вимоги України до міжнародної безпеки в довгостроковій перспективі зменшаться, оскільки вона нарощує власні можливості, щоб стати самодостатньою”, – мовиться у звіті.
Фахівці додали що успіх України у розбудові ОПК залежить від здатності звільнити стратегічно важливі території, які зараз окуповані російськими військами.
Таким чином, військова допомога США та партнерів для України в найближчій перспективі продовжує мати вирішальне значення, оскільки США залишаються основним джерелом достатньо великої кількості необхідного військового обладнання, такого як танки M1 Abrams, бронетранспортери, передові системи протиповітряної оборони, такі як Patriots, і ударні системи дальнього радіуса дії – обладнання, яке в попередніх пакетах допомоги США було пріоритетним.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
- Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, на якому працюватимуть близько 500 осіб і де виготовлятимуть моделі безпілотників TB2 або TB3, повідомив генеральний директор компанії Халюк Байрактар.
Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora.
У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.
Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.
22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).