Спецслужби РФ готуються до загрози нового військового заколоту – ЗМІ

Джерело: The Moscow Times

В РФ вважають, що після авіакатастрофи з главою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним існує загроза нового військового заколоту, повідомили два близьких до Кремля співрозмовника та урядовець, який раніше служив у силових структурах.

За словами джерел, спецслужби вже працюють над тим, щоб проконтролювати й не допустити “виступів”, схожих до того, що “Вагнер” організував наприкінці червня.

Танки, що підійшли на відстань менш як 200 км до Москви, справили незабутнє враження на правлячого понад два десятиліття Путіна. Пригожин не лише кинув виклик командуванню армії, а й не послухався особистого наказу російського президента, тому був визнаний загрозою режиму, зазначили чотири джерела, близькі до влади.

Спадщина Пригожина — це військові підрозділи з бойовим досвідом в Україні, Африці та Близькому Сході, підкріплені медіаімперією з телеграм-каналів та політтехнологів. І в нинішньому вигляді Кремль не зможе зберегти “Вагнер”: ПВК має бути розформовано.

Багато членів “Вагнер” вважають, що за загибеллю Пригожина може стояти влада. І влада не може ігнорувати такі ризики,   — пояснив аналітик International Crisis Group Олег Ігнатов.

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, який вимагає від “вагнерівців” присягнути на вірність.

Путін хоче жорсткіше контролювати “Вагнер”, щоб переконатися, що він не зіштовхнеться з повторенням виклику в майбутньому, — зазначила Натія Сескуріа, наукова співробітниця лондонського Royal United Services Institute.

Швидше за все, серед прихильників Пригожина знайдуться і ті, хто не приноситиме присяги, вважає Сескуріа: “Це створить проблеми для Путіна в довгостроковій перспективі”.

Зважаючи на все, загрозу нового заколоту чи змови Путін вважає досить реалістичною, наголосив політолог Аббас Галлямов. Про це свідчить хоча б те, що Путін пішов на ліквідацію Пригожина, хоч це й поставило під загрозу безліч проєктів. Це вказує на те, що пріоритети Путіна — збереження влади, а не експансія зовні.

Ігнатов пояснив, що образ Путіна згас і перестав відповідати на запит Росії на “сильного та рішучого лідера”, який швидко та з мінімальними витратами та жертвами досягає цілей.

Це сталося після невдалої операції із захоплення України та переходу війни у ​​затяжну стадію. Стало зрозуміло, що Путін програє таким харизматичним персонажам, як Пригожин, які готові говорити правду і приймати речі такими, якими вони є, — зазначив експерт.

Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з ПВК “Вагнер”.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.