Співзасновник Яндекс розкритикував «варварське» вторгнення Росії в Україну

Джерело: Reuters
У четвер, 10 серпня, Співзасновник російської компанії Яндекс Аркадій Волож засудив “варварське” вторгненням Росії в Україну.
На особистому вебсайті Волож описав себе як “ізраїльського технологічного підприємця, який народився в Казахстані”, викликавши певну критику в російських ЗМІ за те, що він, очевидно, применшує свої зв’язки з Росією.
“Вторгнення Росії в Україну є варварством, і я категорично проти цього. Мене жахає доля людей в Україні – багато з них мої особисті друзі та родичі – чиї будинки щодня бомбардують. Хоча я переїхав до Ізраїлю у 2014 році, я повинен взяти на себе свою частку відповідальності за дії країни”, – написав Волож, який має і російський, і ізраїльський паспорти.
Волож розвинув Яндекс у Росії, створивши найбільшу технологічну компанію в країні та вивівши її на фондову біржу США Nasdaq у 2011 році.
Він залишив посаду генерального директора та залишив раду директорів після того, як Євросоюз включив його до списку санкцій проти російських юридичних та фізичних осіб у червні 2022 року. Волож назвав рішення ЄС “хибним”.
Він сказав, що з початку війни зосереджувався на підтримці російських інженерів, які хотіли покинути країну.
“Тепер ці люди вийшли і можуть розпочати щось нове, продовжуючи розвивати технологічні інновації. Вони стануть величезним надбанням для країн, у яких вони зупиняться”, — сказав Волож.
- НАЗК внесло найбільшу в світі бермудську приватну алкогольну компанію Bacardi Limited до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повернуло пʼяти грецьким компаніям статус “Міжнародних спонсорів війни”. За даними Агентства, вони не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку у межах роботи ЄС над 11-м пакетом антиросійських санкцій.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним, заявив президент Гітанас Науседа.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.