Споживчі настрої в США впали до другого найнижчого рівня з 1952 року – CNN
Джерело: CNN
Американці нині виявляють один із найпесимістичніших поглядів на економіку за весь час. За даними Мічиганського університету, споживчі настрої у квітні впали на 11% порівняно з попереднім місяцем і склали 50,8 — це другий найнижчий показник з 1952 року, коли розпочалося ведення статистики.
Нестабільна торговельна війна президента Дональда Трампа, яка загрожує зростанням інфляції, суттєво погіршила настрої американців за останні кілька місяців. Згідно з опитуванням, ці настрої погіршилися після того, як минулого тижня Трамп оголосив про запровадження значних тарифів.
“Це зниження, як і минулого місяця, було повсюдним і одностайним незалежно від віку, доходу, освіти, географічного регіону та політичної приналежності”, – повідомила директорка дослідження Джоанна Хсу.
Федеральна резервна система і Уолл-стріт уважно стежать за тим, як погіршення настроїв впливає на споживчі витрати, які становлять близько 70% економіки США, і чи втрачають американці віру в те, що інфляція повернеться до нормального рівня в найближчі роки.
У середу Трамп оголосив про 90-денну паузу для нових тарифів для десятків країн, однак зберіг базове мито у 10% на весь імпорт до США, а також окремі тарифи на низку конкретних товарів. Хоча ці так звані взаємні тарифи є тимчасовими, вони стали найрізкішим підвищенням мит у США за останні 200 років.
Китай не потрапив до списку країн, на які поширюється пауза Трампа, що продовжило боротьбу «око за око» між двома найбільшими економіками світу.
Ситуація загострилася в п’ятницю, коли Пекін підвищив свої дзеркальні мита на американський імпорт із 84% до 125%.
Опитування Мічиганського університету проводилось з 25 березня по 8 квітня, тож результати не враховують реакцію американців на нещодавнє оголошення про тарифну паузу.
- Президент США Дональд Трамп довів розмір торгових тарифів на товари, що ввозяться з Китаю, не до 125%, про що оголосили 9 квітня, а до 145%. Мита 125% йдуть на додаток до 20% збору, запровадженого раніше через бездіяльність Китаю у торгівлі фентанілом.
- Генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала попередила про можливі наслідки через загострення торгівельної напруженості між США та Китаєм.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати уже почали отримувати “рекордні доходи” від мит, запроваджених на імпорт товарів з інших країн.
Аеророзвідники бригади “Спартан” зафіксували на Покровському напрямку, як російський окупант йшов на штурм на милицях. Військові вказують, що це черговий доказ того, що ворог не шкодує свій особовий склад.
За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Бельгія виділить Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine).
Інститут масової інформації (ІМІ) розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.