Споживчі настрої в США впали до другого найнижчого рівня з 1952 року – CNN
Джерело: CNN
Американці нині виявляють один із найпесимістичніших поглядів на економіку за весь час. За даними Мічиганського університету, споживчі настрої у квітні впали на 11% порівняно з попереднім місяцем і склали 50,8 — це другий найнижчий показник з 1952 року, коли розпочалося ведення статистики.
Нестабільна торговельна війна президента Дональда Трампа, яка загрожує зростанням інфляції, суттєво погіршила настрої американців за останні кілька місяців. Згідно з опитуванням, ці настрої погіршилися після того, як минулого тижня Трамп оголосив про запровадження значних тарифів.
“Це зниження, як і минулого місяця, було повсюдним і одностайним незалежно від віку, доходу, освіти, географічного регіону та політичної приналежності”, – повідомила директорка дослідження Джоанна Хсу.
Федеральна резервна система і Уолл-стріт уважно стежать за тим, як погіршення настроїв впливає на споживчі витрати, які становлять близько 70% економіки США, і чи втрачають американці віру в те, що інфляція повернеться до нормального рівня в найближчі роки.
У середу Трамп оголосив про 90-денну паузу для нових тарифів для десятків країн, однак зберіг базове мито у 10% на весь імпорт до США, а також окремі тарифи на низку конкретних товарів. Хоча ці так звані взаємні тарифи є тимчасовими, вони стали найрізкішим підвищенням мит у США за останні 200 років.
Китай не потрапив до списку країн, на які поширюється пауза Трампа, що продовжило боротьбу «око за око» між двома найбільшими економіками світу.
Ситуація загострилася в п’ятницю, коли Пекін підвищив свої дзеркальні мита на американський імпорт із 84% до 125%.
Опитування Мічиганського університету проводилось з 25 березня по 8 квітня, тож результати не враховують реакцію американців на нещодавнє оголошення про тарифну паузу.
- Президент США Дональд Трамп довів розмір торгових тарифів на товари, що ввозяться з Китаю, не до 125%, про що оголосили 9 квітня, а до 145%. Мита 125% йдуть на додаток до 20% збору, запровадженого раніше через бездіяльність Китаю у торгівлі фентанілом.
- Генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала попередила про можливі наслідки через загострення торгівельної напруженості між США та Китаєм.
Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.