Справу львівського блогера Стахіва скерували до суду

Джерело: пресслужба Львівської обласної прокуратури

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно 40-річного мешканця Львова. Йому інкримінують поширення інформації про розташування Збройних Сил України та шахрайство.

Прокурори не назвали імені підозрюваного, однак з деталей справи відомо, що мова про Остапа Стахіва.

Слідством встановлено, що у січні 2024 року обвинувачений, позиціонуючи себе як активіст, під час прямого ефіру розповсюдив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК на Рівненщині, вказавши дані, які могли сприяти ідентифікації військових на місцевості. Відеозапис цього етеру він оприлюднив на своїх сторінках у Facebook та Telegram.

У соцмережах він стверджував, що російську агресію нібито спричинили “треті країни”, які “спровокували” Москву до повномасштабного вторгнення в Україну.

Також його звинувачують у шахрайстві. Він організував “курси-інтенсиви” із журналістики та правозахисту, обіцяючи учасникам посвідчення журналіста від недіючого медіа. Вартість курсів становила 7 000 грн. Проте газета не була зареєстрована, а отримані посвідчення не мали юридичної сили.

Під час обшуків у житлі Стахіва правоохоронці знайшли мобільні телефони та інші докази “злочинної діяльності”. Йому повідомили про підозри: ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану); ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство).

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.