Справи Майдану: ДБР встановило силовиків, що здійснили перші постріли по мітингувальниках

Джерело: пресслужба ДБР

Державне бюро розслідувань встановило правоохоронців, котрі здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року. Про підозру повідомлено колишньому командиру роти спецпідрозділу “Беркут” УМВС України в м. Севастополі та одному з міліціонерів цього підрозділу.

Зауважується, що саме зазначені особи були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану та фактично були першими, хто почав стрільбу по мітингувальниках.

Слідством встановлено, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві ці міліціонери спецроти “Беркут” виконали наказ вищого керівництва та застосували проти учасників акцій протесту вогнепальну зброю, споряджену патронами зі свинцевою картеччю.

У ДБР наголосили, що безпосередньо через них загинуло троє мітингувальників, а ще трьом спричинено вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Їхні постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів київського “Беркута” (так звана “чорна рота”) та внутрішніх військ МВС України, – зазначили у повідомленні.

Через дії цих силовиків тоді загинуло 48 учасників акцій протесту та ще 90 зазнали вогнепальних кульових поранень.

Командир севастопольського “Беркута” разом із працівниками очолюваного підрозділу втекли до Севастополя, де згодом перейшли на бік РФ та сприяли анексії півострова.

Нині триває досудове розслідування.

Командиру севастопольського “Беркута” та його підлеглому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.