Справи Майдану: за катування засуджено ексміліціонера БМОП «Беркут»

Зображення: Офіс генпрокурора
Джерело: Офіс генпрокурора
Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок стосовно ексміліціонера БМОП “Беркут” ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон “Динамо” імені В. Лобановського.
Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду, та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду переглядався в апеляційному порядку повторно.
Під час нового апеляційного розгляду прокурори довели вину колишнього “беркутівця”, який є чинним працівником поліції, у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України).
Його засуджено до 6 років позбавлення волі. Вирок набрав законної сили з моменту його проголошення.
Прокурори довели, що засуджений умисно заподіяв за попередньою змовою групою осіб сильний фізичний біль, фізичне та моральне страждання двом учасникам Революції Гідності шляхом завдання побоїв, мучення та інших насильницьких дій.
Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь в акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб.
Тоді обох протестувальників скинули з колонади. Також одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули при температурі повітря -12°C і поранили у стегно правої ноги ножем. Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. У такий спосіб висміювали його ідеологічні переконання. У подальшому потерпілих звинуватили в організації масових заворушень.
Обвинувальний акт відносно інших двох співучасників цього злочину – співробітників підрозділу “Беркут”, перебуває у провадженні Дніпровського районного суду м. Києва. Наразі, у зв’язку з переховуванням від суду на території Росії, їх оголошено в розшук, а судове провадження зупинено.
- 21 листопада Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності. За даними ДБР, за ці роки порушено 82 кримінальні провадження та винесено 40 вироків стосовно 49 осіб.
- У Києві на Майдані Незалежності відбулась реконструкція мирної акції “Революція на граніті” від Української студентської ліги – з нагоди 33-ї річниці протестів.
1 липня відзначається Міжнародний день анекдоту та жартів, Міжнародний день курячих крилець; в Україні – День державного реєстратора. За церковним календарем вшановують пам’ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.