США бачать життєздатні шляхи для експорту українського зерна, – Reuters
Джерело: Reuters
У Держдепартаменті США заявили, що Сполучені Штати бачать “життєздатні маршрути” експорту українського зерна через територіальні води країни та сушу, і можливість повернутися до експорту з України на рівні довоєнного періоду.
“Я думаю, що ми бачимо життєздатні маршрути через територіальні води та сушу України, і ми прагнемо… протягом наступних кількох місяців повернутися до середнього експорту з України на довоєнному рівні”, – зазначено в повідомленні.
Україна є провідним світовим виробником і експортером зерна і, зазвичай, доставляє мільйони метричних тонн продовольства з чорноморських портів Одеси та Миколаєва. Проте після виходу Росії з “Чорноморської зернової ініціативи” знизився рівень експорту українського збіжжя.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.