США близькі до рішення спорядити Україні далекобійні ракети JASSM – Reuters

Джерело: Reuters

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.

Передбачається, що ракети типу “повітря-земля” JASSM можуть увійти до пакету озброєнь, про який оголосять цієї осені.

Посадовці США поінформували, що постачання JASSM Україні може суттєво змінити стратегічну ситуацію на фронті, а також збільшити зону ураження російської території.

Військові аналітики припускають, що використання JASSM може “відсунути російські плацдарми та склади постачання на сотні миль”.

Додається, що це серйозно ускладнить здатність Росії підтримувати її наступальні операції та потенційно забезпечить Україні стратегічну перевагу.

Зокрема їх запуск із пунктів поблизу північного кордону України з Росією міг би дозволити їм вражати військові об’єкти навіть у російських містах Воронеж та Брянськ. На півдні скидання їх поблизу лінії фронту могло б уможливити удари по аеродромах або військово-морським об’єктам у Криму.

Раніше ми інформували, що F-16 несумісний із Storm Shadow або SCALP, але він сумісний із JASSM. Поєднавши F-16 з JASSM, українська авіація могла б подвоїти дальність удару. Розширення крилатих ракет ВПС України може допомогти Україні досягти однієї з головних цілей – звільнення Кримського півострова.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

  • Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
  • Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.