США додали Росію та Білорусь до списку країн, які фінансують торгівлю людьми

Джерело: Голос Америки

США додали Росію і Білорусь до списку держав, влада яких фінансує торгівлю людьми. Обидві країни потрапили до переліку згідно з щорічним Звітом про торгівлю людьми (Trafficking in Persons Report) за 2024 рік.

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, особливу увагу звернули на використання цифрових інструментів у торгівлі людьми.

“Цифрові інструменти посилили охоплення, масштаб і швидкість торгівлі людьми. (Торговці людьми – ред.) використовують онлайн-платформи для продажу незаконного сексуального контенту. Вони використовують зашифровані повідомлення та цифрові валюти, щоб уникнути виявлення”, – сказав держсекретар.

Він наголосив, що жодна з країн не може розв’язати проблему торгівлі людьми самотужки. За даними Міжнародної організації праці (МОП), 2021 року 27,6 млн осіб по всьому світу займалися примусовою працею. Число більше на 2,7 мільйона, ніж звітувалося у 2016 році.

За оцінками МОП, з понад 27 млн осіб 6,3 млн осіб перебували в умовах примусової комерційної сексуальної експлуатації. Ще близько 3,9 млн займалися примусовою працею, нав’язаною державою.

З-поміж 13 країн, окрім РФ і РБ, до списку внесено Афганістан, Бірму, Китай, Кубу, Еритрею, Іран, Північну Корею, Південний Судан, Судан, Сирію і Туркменістан. Ці країни причетні до торгівлі людьми в межах держпрограм, примусової праці в державних медичних установах, сексуального рабства в урядових таборах або використання чи вербування дітей-солдатів.

Нині немає тенденцій до того, що торгівля людьми зменшиться, враховуючи посилення міграційної кризи в усьому світі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.