В ЄС попередили про наміри РФ вплинути на вибори до бундестагу

Джерело: Süddeutsche Zeitung

Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова побоюється, що лідер Кремля Володимир Путін спробує маніпулювати наступними федеральними виборами до бундестагу – зокрема й за допомогою штучного інтелекту.

Ми живемо у нову епоху ворожого впливу, – зазначила Юрова.

Зокрема вона наголосила, що проросійська інтернет-платформа Voice of Europe “є прикладом для інших подібних операцій, і такі псевдо-ЗМІ – лише верхівка айсберга”.

У травні Євросоюз заборонив Voice of Europe та ще трьом російським ЗМІ мовлення на своїй території. Усі чотири структури контролював уряд РФ і були націлені на роботу, “особливо у період виборів”, з партіями в країнах Євросоюзу. Voice of Europe звинувачують у поширенні проросійської пропаганди в ЄС і виплаті коштів європейським політикам.

Раніше Бельгія спільно з Чехією закликали до впровадження нових санкцій Європейського Союзу для протидії російському впливу на європейські вибори після того, як кілька країн виявили втручання.

Зауважимо, чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва. За словами прем’єр-міністра Петри Фіала, група використовувала празький новинний сайт “Голос Європи” для поширення інформації, спрямованої на те, щоб перешкодити Європейському Союзу надавати допомогу Україні в боротьбі з російською агресією.

Раніше французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.