США допоможуть Австралії розробити керовані ракети – глава Пентагону

Джерело: Reuters

США допоможуть Австралії виготовити керовані реактивні системи залпового вогню до 2025 року, 29 липня заявив міністр оборони Ллойд Остін після того, як високопосадовці двох країн пообіцяли співпрацювати з Китаєм, але також спільно виступати проти у разі необхідності.

Остін спільно з державним секретарем Ентоні Блінкеном перебувають у штаті Квінсленд для участі у щорічному діалозі міністрів Австралії та США (AUSMIN) зі своїми австралійськими колегами.

США реалізовують низку взаємовигідних ініціатив з австралійською оборонною промисловістю, включно із зобов’язаннями допомогти Австралії у виробництві керованих реактивних систем залпового вогню до 2025 року.

За словами глави Пентагону, США також прискорюють доступ Австралії до пріоритетних боєприпасів шляхом спрощеного процесу придбання.

Вперше з 2019 року Австралія приймає у себе зустріч високого рівня у зв’язку з обмеженнями через COVID-19. Уряд Австралії зміцнює військові зв’язки зі США, давнім союзником, на тлі нарощування військової сили в регіоні з боку більш напористого Китаю.

Ми дуже задоволені кроками, які ми робимо щодо створення підприємства з виробництва керованої зброї та вибухових боєприпасів у цій країні, — зазначив міністр оборони Австралії Річард Марлз.

Він висловив сподівання, що виробництво ракет може початися в Австралії через два роки, в межах спільної колективної промислової бази двох країн.

Також Марлз зазначив, що на тлі двосторонньої взаємодії буде “зросте темп візитів американських атомних підводних човнів до австралійських вод”.

Держсекретар США Блінкен наголосив, що “головним” серед суботніх гучних переговорів з Австралією була спільна відданість вільному та безпечному Індійсько-Тихоокеанському регіону.

Наші дві країни захищають міжнародний порядок, заснований на правилах, який десятиліттями гарантував мир і безпеку, — зауважив він. — Ми робимо це частково, залучаючи Китай, але також, у разі необхідності, протидіючи його зусиллям щодо порушення свободи судноплавства в південно- та східно-китайських морях, порушуючи статус-кво, який підтримує мир та стабільність у Тайванській протоці, здійснюючи тиск на країни шляхом економічного примусу.

Говорячи про війну РФ проти України, Блінкен акцентував, що Китай неодноразово запевняв США, що не надає “збройної допомоги” Росії для використання в Україні.

23 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку підписав угоду з Харковом на 25 мільйонів євро кредитних ресурсів та 10 мільйонів євро безповоротного гранту.

Міністерство охорони здоровʼя України створило механізми для проведення щеплення проти грипу в аптеках. Ініціатива спрямована на покращення доступу українців до цієї медичної послуги та дозволяє оперативно реагувати на епідемічні загрози.

Станом на 23 жовтня, внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ, в Україні постраждало більше ніж 2230 дітей.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.