США готують санкції, націлені на китайські банки, які допомагають Росії у війні, – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Згідно з джерелами видання The Wall Street Journal, США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.

Офіційні особи США повідомляють, що Китай зараз є основним постачальником схем, деталей для літаків, машин й верстатів. За їхніми словами, допомога Пекіна дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал. 

Відомо, що банки служать ключовими посередниками для комерційного експорту до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торгових операцій.

“Китай не може мати обидва варіанти. Вони не можуть претендувати на те, щоб мати позитивні дружні відносини з країнами Європи, і водночас підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни”, — сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Офіційні особи США зазначають, що накладення санкцій на банки є варіантом ескалації, якщо дипломатичні ініціативи не зможуть переконати Пекін обмежити свій експорт. 

В останні тижні США посилили тиск на Китай під час приватних зустрічей і дзвінків, попереджаючи, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які займаються торгівлею товарами подвійного призначення. 

“Будь-які банки, які сприяють значним транзакціям, які спрямовують товари військового або подвійного призначення на російську оборонно-промислову базу, наражаються на ризик санкцій США”, — заявила міністерка фінансів  США Джанет Єллен.

Міністерство закордонних справ Китаю назвало санкції проти своїх компаній, у тому числі за поставки подвійного призначення, “економічним примусом, односторонністю та залякуванням”.

“Китай продовжуватиме робити все необхідне для надійного захисту законних прав та інтересів китайських компаній”, — заявив представник міністерства журналістам на нещодавній пресконференції.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.