США готують санкції, націлені на китайські банки, які допомагають Росії у війні, – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Згідно з джерелами видання The Wall Street Journal, США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.
Офіційні особи США повідомляють, що Китай зараз є основним постачальником схем, деталей для літаків, машин й верстатів. За їхніми словами, допомога Пекіна дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал.
Відомо, що банки служать ключовими посередниками для комерційного експорту до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торгових операцій.
“Китай не може мати обидва варіанти. Вони не можуть претендувати на те, щоб мати позитивні дружні відносини з країнами Європи, і водночас підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни”, — сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.
Офіційні особи США зазначають, що накладення санкцій на банки є варіантом ескалації, якщо дипломатичні ініціативи не зможуть переконати Пекін обмежити свій експорт.
В останні тижні США посилили тиск на Китай під час приватних зустрічей і дзвінків, попереджаючи, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які займаються торгівлею товарами подвійного призначення.
“Будь-які банки, які сприяють значним транзакціям, які спрямовують товари військового або подвійного призначення на російську оборонно-промислову базу, наражаються на ризик санкцій США”, — заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
Міністерство закордонних справ Китаю назвало санкції проти своїх компаній, у тому числі за поставки подвійного призначення, “економічним примусом, односторонністю та залякуванням”.
“Китай продовжуватиме робити все необхідне для надійного захисту законних прав та інтересів китайських компаній”, — заявив представник міністерства журналістам на нещодавній пресконференції.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Джерело: Bloomberg Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…
Джерело: Економічна правда Олексій Кулеба повідомив про готовність України до відновлення польотів лише на 95%….
Партія «Грузинська мрія», що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України.
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.