США готують військову допомогу Україні та Ізраїлю на понад $2 млрд – Салліван

Джерело: Джейк Салліван в інтерв’ю CBS

15 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Джо Байдена сподівається просунути через Конгрес новий пакет озброєнь для Ізраїлю та України, вартість якого значно перевищуватиме 2 мільярди доларів.

Салліван зауважив, що президент США Джо Байден цього тижня проведе переговори з Конгресом США стосовно необхідності схвалення пакету.

Боротьба республіканців за обрання спікера Палати представників після того, як прихильники Трампа ініціювали усунення з посади Кевіна Маккарті майже два тижні тому, призвела до затримки прийняття закону. Тим часом Ізраїль готує наземну операцію проти ХАМАС у Секторі Гази, а офіційні особи США попереджають, що регіональна криза може загостритися.

Байден розглянув бюджетний запит, який об’єднує допомогу для Ізраїлю, України та, можливо, Тайваню, а також південного кордону США, аби підвищити шанси на його схвалення на тлі закликів деяких республіканців скоротити видатки для Києва.

Відповідаючи на запитання, чи буде запит стосуватися 2 мільярдів доларів, як повідомлялося раніше, Салліван наголосив, що ця цифра буде значно більшою.

Але, як я вже сказав, вона обов’язково міститиме необхідне військове обладнання для захисту свободи, суверенітет і територіальної цілісності України, а також допомоги Ізраїлю захистити себе під час боротьби з терористичною загрозою, — зазначив він.

Водночас, зауважується, що деякі республіканці вже заявили, що не підтримають будь-який пакет допомоги Ізраїлю, який також містить допомогу Україні.

  • США вже вдруге відправили до Східного Середземномор’я поблизу берегів Ізраїлю авіаносну ударну групу USS Dwight D. Eisenhower. Метою є “стримування ворожих дій проти Ізраїлю або будь-яких зусиль, спрямованих на розширення цієї війни після нападу ХАМАСу”.
  • 12 жовтня призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.
  • У західних країнах заморожені значні суми коштів Кремля, і адміністрація Байдена все більше зацікавлена у використанні їх для підтримки України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.