США і Австралія планують створити спільний розвідувальний центр
Джерело: “Голос Америки”, посилаючись на спільний документ за підсумками 33-ї австралійсько-американської міністерської консультації (AUSMIN)
США та Австралія мають намір посилити співпрацю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, зокрема і завдяки створенню об’єднаного розвідувального центру.
У консультації взяли участь глава МЗС Австралії Пенні Вонг, міністр оборони цієї країни Річард Марлес, державний секретар США Ентоні Блінкен та голова Пентагону Ллойд Остін.
Як повідомляється, обидві країни домовилися про створення до 2024 року об’єднаного розвідувального центру в межах австралійської військової розвідки DIO (Defence Intelligence Organisation).
Очікується, що центр сприятиме “подальшому зміцненню багаторічної співпраці між австралійською розвідкою та розвідувальним управлінням міноборони США у питаннях, що становлять спільний стратегічний інтерес в Індійсько-Тихоокеанському регіоні”.
Раніше стало відомо, що США допоможуть Австралії виготовити керовані реактивні системи залпового вогню до 2025 року.
- Австралія надасть Україні новий потужний оборонний пакет який, зокрема, міститиме 30 бронемашин Bushmaster.
- Австралія спорядить літак спостереження ВПС Королівства Австралії до Німеччини, щоб допомогти Україні, захистити життєво важливі лінії гуманітарного та військового постачання.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.