США і Австралія планують створити спільний розвідувальний центр

Джерело: “Голос Америки”, посилаючись на спільний документ за підсумками 33-ї австралійсько-американської міністерської консультації (AUSMIN)

США та Австралія мають намір посилити співпрацю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, зокрема і завдяки створенню об’єднаного розвідувального центру.

У консультації взяли участь глава МЗС Австралії Пенні Вонг, міністр оборони цієї країни Річард Марлес, державний секретар США Ентоні Блінкен та голова Пентагону Ллойд Остін.

Як повідомляється, обидві країни домовилися про створення до 2024 року об’єднаного розвідувального центру в межах австралійської військової розвідки DIO (Defence Intelligence Organisation).

Очікується, що центр сприятиме “подальшому зміцненню багаторічної співпраці між австралійською розвідкою та розвідувальним управлінням міноборони США у питаннях, що становлять спільний стратегічний інтерес в Індійсько-Тихоокеанському регіоні”.

Раніше стало відомо, що США допоможуть Австралії виготовити керовані реактивні системи залпового вогню до 2025 року.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.