США можуть припинити кримінальне переслідування Росії за воєнні злочини – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

Згідно із заявами західних посадовців, представники Вашингтона відмовилися визнати Москву “агресором” на зустрічі держав-членів Core Group, яка займається підготовкою потенційного трибуналу для Путіна. Ця група, що об’єднує 40 держав, веде роботу над створенням Спеціального трибуналу для розслідування злочинів агресії проти України, подібно до того, як це було зроблено після Другої світової війни.

США також відмовляються стати співавтором заяви Організації Обʼєднаних Націй, яка підтверджує територіальну цілісність України та вимагає від Москви вивести свої війська з українських територій.

Адміністрація президента США Дональда Трампа також виступила проти підписання заяви союзників G7 з нагоди третіх роковин повномасштабної війни, в якій Росію назвуть “агресором”.

Європейські посадовці стурбовані, що риторика Трампа щодо Путіна може призвести до того, що кремлівський лідер уникне відповідальності за вторгнення в рамках будь-якого мирного врегулювання.

Наразі США офіційно не вийшли з проєкту. Очікується, що країна візьме участь у наступному засіданні Core Group, яке відбудеться в березні у Страсбурзі, Франція.

  • 4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
  • Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.
  • Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

У п’ятницю, 18 липня, Рада Європейського Союзу з загальних питань офіційно ухвалила 18-й пакет санкцій проти Росії.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.