США можуть спробувати укласти спрощену угоду з Україною щодо корисних копалин – Reuters
Джерело: Reuters
Адміністрація Трампа розглядає можливість укладання спрощеної угоди з Україною щодо корисних копалин, щоб спершу досягти швидких домовленостей, а потім обговорити детальні умови, зокрема, якою частиною ресурсів України будуть володіти США.
Це сталося після того, як Зеленський відхилив пропозицію США про отримання 50% критично важливих корисних копалин України, включно з графітом, ураном, титаном і літієм.
Цей варіант є лише одним із кількох, які зараз розглядає Білий дім для укладання угоди з Україною найближчими тижнями. Така швидкість вважається винятковою для складного сектору, де зазвичай домовленості досягаються між приватними та державними компаніями, а не на міжурядовому рівні, зазначає видання.
Новий спрощений підхід дозволить Сполученим Штатам уникнути багатьох юридичних та логістичних перешкод, водночас надаючи більше часу для обговорення деталей плану, зокрема питання розподілу доходів.
“США історично не використовували обмін природних ресурсів на допомогу, але це випробуваний і перевірений інструмент у китайській політиці щодо корисних копалин”, – зазначила Грейслін Баскаран, директорка програми безпеки критично важливих корисних копалин Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
За словами Тайсона Баркера, колишнього заступника спеціального представника США з питань економічного відновлення України, Україна прагнула зміцнити економічні та безпекові зв’язки зі Сполученими Штатами та шукала способи визнати значні американські інвестиції, вже вкладені у її майбутнє.
“Українці більш ніж готові надати додаткові переваги Сполученим Штатам у вигляді привілейованого пільгового доступу до критично важливих мінеральних ресурсів на знак визнання мільярдів доларів, які американські платники податків вклали в Україну”, – сказав Баркер.
Баркер також зазначив, що аналогічні умови слід буде запропонувати й іншим державам, які суттєво підтримали Україну під час війни, серед яких Канада, Велика Британія, Японія та країни ЄС.
- Політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив, що США привезли до Мюнхена угоду щодо рідкісноземельних металів України, але президент Володимир Зеленський її не підписав.
-
Президент України Володимир Зеленський “міг припуститися стратегічної помилки” щодо угоди зі США про рідкісноземельні метали, стверджують джерела Financial Times серед українських та європейських чиновників.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.