США нададуть Міжнародному суду в Гаазі докази воєнних злочинів Росії
Джерело: Bloomberg
Президент США Джо Байден звернувся до федерального уряду з проханням поділитися доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі.
Минулого року адміністрація Байдена заявила, що працює над документуванням воєнних злочинів та інших звірств, скоєних російськими військами в Україні, але США не мають наміру формально приєднуватися до розслідування МКС.
Представники Пентагону не бажали ділитися розвідувальними даними щодо російських воєнних злочинів в Україні безпосередньо з Гаагою, стверджуючи, що це може прокласти шлях до судового переслідування американських військових.
Проте в середу, 26 липня, США погодились поділитися даними з МКС.
“Ми підтримуємо розслідування МКС. Ми будемо співпрацювати з цим розслідуванням”, — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
Він додав, що офіційні особи Байдена нещодавно поінформували членів Конгресу про рішення поділитися доказами.
- На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
- Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.