США нададуть Міжнародному суду в Гаазі докази воєнних злочинів Росії

Джерело: Bloomberg

Президент США Джо Байден звернувся до федерального уряду з проханням поділитися доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі.

Минулого року адміністрація Байдена заявила, що працює над документуванням воєнних злочинів та інших звірств, скоєних російськими військами в Україні, але США не мають наміру формально приєднуватися до розслідування МКС.

Представники Пентагону не бажали ділитися розвідувальними даними щодо російських воєнних злочинів в Україні безпосередньо з Гаагою, стверджуючи, що це може прокласти шлях до судового переслідування американських військових. 

Проте в середу, 26 липня, США погодились поділитися даними з МКС.

“Ми підтримуємо розслідування МКС. Ми будемо співпрацювати з цим розслідуванням”, — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Він додав, що офіційні особи Байдена нещодавно поінформували членів Конгресу про рішення поділитися доказами.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.