США не дають Австралії дозвіл на передачу Україні десятків танків Abrams – ABC
Джерело: ABC News
За даними ЗМІ, низка танків M1A1 Abrams, які Австралія пообіцяла Україні у межах одного з пакетів допомоги, досі не передали через затримку з боку Сполучених Штатів.
Ще понад шість місяців тому Австралія оголосила про пакет допомоги Україні на суму 245 млн доларів, до якого увійшли 49 списаних танків M1A1 Abrams. Але за цей час танки досі не передали Україні і в цьому австралійський уряд звинувачує Сполучені Штати, які мають надати остаточний дозвіл на передачу.
Вперше про труднощі з передачею танків ABC повідомив у березні, коли Штати на короткий термін часу заморозили допомогу Україні.
Зараз у міноборони Австралії повідомляють, що процес передачі танків опинився у ще більш невизначеній ситуації, оскільки США не надають офіційного дозволу на передачу танків іншій країні.
“Ми починаємо сумніватись, що українці дійсно хочуть ці машини, тому що дах люка – найслабше місце Abrams, а це війна безпілотників”, – сказало джерело в австралійському міноборони.
Воно додало, що також є занепокоєння щодо того, що у випадку мирної угоди, танки можуть “застрягнути” на кораблях посеред океану, а кваліфікованого персоналу, який би наглядав за ними, не вистачає.
ABC раніше повідомляв, що американські посадовці торік застерегли Австралію від передачі танків Україні через логістичні витрати та труднощі з техобслуговуванням танків на території України.
Водночас офіційно у міноборони Австралії стверджують, що досі дотримуються мети спорядити Abrams Україні і процес експорту триває.
Танки Abrams, які Австралія має передати Україні, були придбані нею у 2007 році, але ніколи не розгортались у зоні бойових дій. Зараз їх замінили новим бойовим танком M1A2.
- У посольстві РФ в Австралії заявили, що розгортання військових у складі міжнародної миротворчої місії в Україні може мати “серйозні наслідки”.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.
Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.
Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.
Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.