«США не довіряють Єрмаку» – ексрадник Трампа попередив про репутаційні ризики для України

Джерело: колонка Стів Кортес в УП

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Хоча Єрмак ще не дуже відомий у Сполучених Штатах, для тих, хто добре знає масштаб його влади й тактику, ризики для репутації зростають – як для самого Зеленського, так і для України в цілому, – зазначив Кортес.

Він наголосив, що саме Єрмак став фігурою, яка викликає недовіру як серед республіканців, так і демократів, ставлячи під загрозу стратегічне партнерство з Вашингтоном.

Колишній радник Дональда Трампа розкритикував вплив керівника Офісу президента. На його думку, саме постать Єрмака – один із головних чинників погіршення іміджу української влади у США.

Для виборців у Штатах, які поділяють принципи політики “Америка перш за все”, що її представляють президент Трамп і віцепрезидент Венс, є дивовижним сам факт того, що навіть упереджене медіа, таке як Politico, раптом так відкрито виступило проти Єрмака, якого у США часто вважають фактичним “співпрезидентом” Зеленського, – зауважив Кортес.

Він додав, що серйозною проблемою стала низка корупційних скандалів, пов’язаних з наближеними до Єрмака посадовцями. Зокрема, Кортес згадує справу віцепрем’єра Олексія Чернишова, якого НАБУ просило відсторонити, однак той залишився на посаді за рішенням Єрмака.

Кортес також акцентує на тому, що американська аудиторія – особливо виборці з робітничого класу – все більше ставить під сумнів доцільність багатомільярдної підтримки України, якщо в Києві не демонструють політичної доброчесності. Нині більшість американців не можуть оплатити рахунки, тому ідея надсилати величезні суми коштів і техніки у далеку Україну не знаходить серед них широкої підтримки на тлі корупційних скандалів.

Як зазначає ексрадник Трампа Єрмак також став вирішальним чинником у звільненні українського генерала, який очолював оборону з 2022 по 2024 рік, – Валерія Залужного.

Голова Офісу президента відсторонив людину, яка користувалася надзвичайною повагою і яку настільки впевнено вважали не пов’язаною з корупцією, що генерал Залужний мав неймовірний рівень підтримки у 92%, – пояснив він.

Наразі демократи займають більш проукраїнську сторону, в той час, як республіканці дотримуються обережнішої політики та закликають Вашингтон зосередитися на внутрішніх проблемах. Разом з тим, Єрмак об’єднує зазвичай ворогуючі партії.

У дивному сенсі, я думаю, ми, американці, повинні подякувати Андрію за те, що він забезпечив нам необхідні моменти єдності! Бо маємо винятковий випадок двопартійної згоди: нашу глибоку недовіру і неприязнь до цього корумпованого персонажа – Єрмака, – вказує Кортес.

Він додає, що добропорядні громадяни України заслуговують на таких лідерів, які зможуть забезпечити повноцінну підтримку з боку Сполучених Штатів – як у вигляді зброї, так і фінансів – і водночас активно шукатимуть дієве рішення миру, на який погодяться як Москва, так і Київ.

Водночас, за його словами, Сполучені Штати можуть залишатися найважливішим і найнадійнішим союзником України лише за тієї умови, що уряд у Києві буде гідним довіри, прозорим і переконливим.

Мужні українці, озброєні американською зброєю і підкріплені безпрецедентними розвідувальними та технологічними можливостями США, зуміли дати відсіч значно більшій армії та державі. Щоб це партнерство продовжувалося, системна корупція просто не може тривати, а такі ненадійні маніпулятори за лаштунками, як Андрій Єрмак, не повинні залишатися на вершинах української влади, – пише Кортес.

Нещодавно в Economist зауважили, що у червні Єрмак завітав до Вашингтона з не надто чітким планом дій, що, за словами співрозмовників, викликало нерозуміння з боку американських посадовців.

Поведінку глави ОП вважають одним з факторів напруженості у відносинах Києва з обома американськими адміністраціями. Єрмака описують як “двопартійного подразника”, який погіршує співпрацю України зі США, особливо щодо військової допомоги.

Згодом видання застерегло, що надмірний вплив Єрмака та політичні чистки загрожують Україні.

Додамо, раніше видання Bloomberg інформувало про те, що союзники України стурбовані концентрацією всіх рішень у руках Андрія Єрмака, зокрема тим, що керівник ОПУ впливає на зовнішню політику та військове планування.

За словами джерел Bloomberg, Зеленський терпів іноді безжальні методи Єрмака, оскільки вважає його фахівцем з розв’язання проблем, який пропонує швидкі, прямі рішення, не обтяжуючи президента.

Довіра Зеленського до голови ОП – на рівні довіри до його дружини, Олени Зеленської. За їхніми словами, Єрмак навіть приєднувався до подружжя під час закордонних відпусток до війни.

  • Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
  • За інформацією американського видання The New York Post, спеціальний посланник президента США з питань війни в Україні Кіт Келлог виступав проти підписання угоди щодо корисних копалин під час особистої зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Водночас керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наполягав на такому форматі.
  • Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg прокоментував чутки про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака й назвав його “потужним менеджером”.
  • Українські високопосадовці стурбовані тим, що Президент України Володимир Зеленський все більше покладається на главу ОПУ Андрія Єрмака і залежність Президента зростає від нього.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.