США не можуть підтвердити, що на борту російського Іл-76 були українські полонені

Джерело: брифінг координатора Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі

У США прокоментували падіння російського літака Іл-76 над Бєлгородською областю РФ та заяви росіян про нібито перебування на борту українських військовополонених.

За словами Кірбі, на цей час Штати роблять все можливе, аби встановити деталі інциденту і отримати більше інформації.

Він наголосив, що США бачили повідомлення Росії, проте не можуть їх підвередити.

“Американська сторона станом на зараз не має інформації, яка могла б підтвердити, що в російському військово-транспортному літаку Іл-76, який упав у Бєлгородській області, перебували українські військовополонені. Ми бачили повідомлення, але не можемо їх підтвердити”, – наголосив Кірбі.

ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS. 

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.