США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів

Джерело:брифінг

12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.

Як повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, допомога містить снаряди для артилерії та ракети GMLRS до HIMARS.

Це перший такий крок за кілька місяців, оскільки додаткові кошти для Києва залишаються заблокованими лідерами республіканців у Конгресі. Зазначається, що фінансування пакету відбувається коштом кредитів, повернених Пентагону за минулі контракти.

Президент США Джо Байден, демократ, підтримує військову допомогу Україні після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, тоді як його ймовірний опонент-республіканець на виборах у США 5 листопада, колишній президент Дональд Трамп, дотримується більш відстороненої позиції.

Палата представників перебуває під тиском, щоб ухвалити пакет національної безпеки на 95 мільярдів доларів, який посилює допомогу Україні, Ізраїлю, а також Індійсько-Тихоокеанському регіону.

За цей закон Сенат проголосував 70 проти 29, однак, спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон чинив опір винесенню законопроєкту про допомогу на голосування в Палаті представників.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.