США передали Україні понад 100 ракет ATACMS – NYT

Джерело: The New York Times

За даними ЗМІ, у межах пакета допомоги США передали Україні більш як сотню ракет ATACMS далекого радіуса дії.

NYT, з посиланням на американського високопосадовця повідомляє, що рішення передати Україні ATACMS великої дальності президент США Джо Байден ухвалив у лютому 2024 року.

Байден вирішив надати Україні понад сотню ракет, які увійшли до березневого пакета допомоги від США на 300 млн доларів. Окрім ATACMS у межах пакета було надано касетні боєприпаси.

Адміністрація Байдена тримала у таємниці рішення щодо ATACMS , аби про це не дізнались росіяни.

Додаткові ракети великої дальності також включені у пакет допомоги на майже 61 млрд доларів, який цього тижня ухвалив Конгрес та вже підписав Байден.

Коли президент України Володимир Зеленський дякував за ухвалення мільярдної допомоги, він не згадав, що Україна отримала ATACMS місяцем раніше і вже навіть завдала ними удару по території аеродрому росіян у ТО Криму.

У NYT додали, що ключові члени Конгресу США знали, що у березневому пакеті допомоги були ракети ATACMS. Коли стало відомо, що їх вже почали використовувати, вони високо оцінили ефективність ATACMS .

“Ці удари ще раз довели, що Україна може здобути перемоги на полі бою, якщо матиме правильні інструменти. Україна може націлити всі російські активи в Криму, включно з критично важливими складами боєприпасів і палива. Уявіть собі, якби вони мали ці ракети два роки тому” — сказав сенатор Роджер Вікер від Міссісіпі, старший республіканець у Комітеті зі збройних сил.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію станом на 19.00 26 травня щодо російського вторгнення. Зауважили, що армія РФ докладає максимум зусиль, щоб прорвати українську оборону.

26 травня 2014 року відбулася спроба захоплення терміналів Донецького аеропорту групами російських спецпризначенців, найманців та проросійських бойовиків.

Російські сили відступили з невизначених позицій поблизу Липців на Харківщині та продовжували атакувати біля Вовчанська.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

В п’ятницю, 24 травня, США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 275 мільйонів доларів.