США підвищили винагороду за затримання президента Венесуели до $25 млн
Джерело: BBC
Сполучені Штати оголосили про винагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію, котра допоможе затримати президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Раніше американська влада пропонувала 15 мільйонів доларів.
Про збільшення винагороди повідомили одночасно із запровадженням нового пакета санкцій проти венесуельського лідера в день його інавгурації на третій президентський термін. У Вашингтоні звинувачують Мадуро у причетності до масштабної контрабанди наркотиків і відмивання грошей.
Водночас США, Європейський Союз і низка інших країн не визнають Мадуро легітимним главою держави. Вони вважають президентом Венесуели лідера опозиції Едмундо Гонсалеса, котрий, на їхню думку, переміг на липневих виборах, проте Мадуро сфальсифікував результати голосування.
За оцінками міжнародних організацій, Венесуела залишається однією з найбільш корумпованих країн світу. На думку Вашингтона, військові та високопосадовці Венесуели причетні до нелегального видобутку корисних копалин і наркоторгівлі.
У 2020 році США висунули звинувачення проти Ніколаса Мадуро у зв’язку з контрабандою наркотиків і відмиванням грошей. Серед підозрюваних опинилися ключові фігури венесуельської влади, зокрема голова Верховного суду та міністр оборони. Проти них порушено кримінальні справи на території Сполучених Штатів.
- Офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив раніше Жозеп Боррель.
- Генеральна прокуратура Венесуели оголосила про видачу судового ордера на арешт лідера опозиції Едмундо Гонсалеса, якого звинувачують у змові та інших злочинах на тлі суперечок щодо результатів виборів у липні, де він змагався з президентом Ніколасом Мадуро.
- Україна спільно з 20 країнами приєдналися до спільної декларації щодо Венесуели. Підписання відбулося на полях інавгурації президента Домініканської Республіки Луіса Абінадера.
Сполучені Штати оголосили про винагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію, котра допоможе затримати президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Раніше американська влада пропонувала 15 мільйонів доларів.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.